Güç planı açılışta değişiyor

Erdem20

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Windows her açılışta farklı güç planı uygulanmış oluyor. Her bilgisayarı açışımda hep nihai performansa alıyorum. Bunu sabitlemenin yolu yok mu? Bazen unutuyorum değiştirmeyi, işlemciyi 0.8 GHz sabitliyor.

resim_2021-10-10_090357.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows her açılışta farklı güç planı uygulanmış oluyor. Her bilgisayarı açışımda hep nihai performansa alıyorum. Bunu sabitlemenin yolu yok mu? Bazen unutuyorum değiştirmeyi, işlemciyi 0.8 GHz sabitliyor.

Eki Görüntüle 1185483
Nihai performans komut istemi ile etkinleştirildiği için Windows adapte olmuyor olabilir. Yüksek performansı deneyin.

Nihai performans komut istemi ile etkinleştirildiği için Windows adapte olmuyor olabilir. Yüksek performansı deneyin.

Ben herhangi bir şey yapmadım, nihai performans hep vardı. Yüksek performans yapsamda sonuç aynı. Her kapanıp açılışta değişiyor.

Windows 11 kesinlikle önermiyorum, güç kaynağı ile ilgili problem var laptop adaptörüm bozuldu. Onu geçtim yeni adaptör aldim bu sefer de şarj gidip geliyor oyun oynarken kasmalar giriyor. 10 günlük laptop servise yollayacağım yarın kafayı yedi laptop Windows 10 geçemiyorum silinmiş dosyalar aklınız varsa 11 geçmeyin bence.

Windows 11 kesinlikle önermiyorum, güç kaynağı ile ilgili problem var laptop adaptörüm bozuldu. Onu geçtim yeni adaptör aldim bu sefer de şarj gidip geliyor oyun oynarken kasmalar giriyor. 10 günlük laptop servise yollayacağım yarın kafayı yedi laptop Windows 10 geçemiyorum silinmiş dosyalar aklınız varsa 11 geçmeyin bence.
Bende bir sıkıntı yok. Hemen Windows 11 suç atmayın. Bilgisayardan bilgisayara bence değişiklik gösteriyor.

Hocam Windows'u etkinleştirdiniz mi? Etkinleştirmeyince ayarlar kaydedilmez.
Etkinleştirdim.
Windows 11 genel anlamda beğendim. Windows 10 a geçmeyi şuan düşünmüyorum. Ama bunu gibi birkaç sıkıntılı noktaları var onlarıda çözmeye çalışıyorum.
Sfc /scannow yapmayı deneyin.
Deneyeyim onu.

Geri
Yukarı