Güç planı ayarları otomatik değişiyor

• Konuyu başlatan EBD
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 10B
Cevabın için teşekkür ederim , en yüksek işlemci durumunu %100 yapsa yine iyi bende en düşük işlemci durumunu da %100 yapıyor. Kayıt işleriyle ilgileniyorum bu yöntemle bilgisayarın fan sesini bugüne kadar duymamıştım işlemci %25 de bile hızı gayet yetiyordu bana. Şimdi otomatik %100 de sabitlendiği için bilgisayar açıldığı an masaüstünde fan çalışmaya başlıyor. Kayıt işlerini geçtim film izlerken bile normalde fan hiç çalışmazken artık çalışıyor. Günlerdir çözüm arıyorum çözemedim bir türlü bu gidişle Linux kuracağım gibi ama program desteği az olduğundan tereddütteyim. Keşke dediğin gibi reg dosyalarıyla bu işi çözebilsek.
Arkadaşlar sorunu şuanlık çözdüm ve bu çok garip bir şekilde oldu. Geçici bir çözümmüdür bilmiyorum sabah yaptım ve bu saate kadar güç ayarlarımda bir değişme gözlemlemedim, yardımı olması için yazayım dedim belki sizin sorununuzuda çözer. Asus smart gesture adlı touchpad driver'ı bu soruna neden olmaktaymış, kaldırdım ve enazından şuanlık düzeldi.

Son düzenleme:
Bu sorunu ben de yaşıyorum. Turboyu kapatmak için yüzde 99'a sabitledim işlemci gücünü ancak her pc tekrar başladığında dengeli moda geri dönüyor.

windows 1903 kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı