Çözüldü Güç planı ayarlarında sistem soğutma ilkesi yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Shinya150

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-1135G7 Iris Xe
Meslek
Tıp Öğrencisi
ASUS laptopumda güç planı ayarlarında sistem soğutma ilkesi yok. Eskiden Turbo Boost ayarı da yoktu, onu Regedit'ten açabildim. Sistem soğutma ilkesi ayarını nasıl açabilirim?

resim_2022-12-06_123637229.png

@Yener K. Hocam, bu konuda bilginiz var mı?

Buldum nasıl yapılacağını.
"REG ADD HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\54533251-82be-4824-96c1-47b60b740d00\94D3A615-A899-4AC5-AE2B-E4D8F634367F /v Attributes /t REG_DWORD /d 2 /f" bunu CMD'ye yapıştırıp Enter'e basınca oluyor.

Son düzenleme:
Verdiğiniz uzantıyı CMD'ye girdiğimde ''Erişim Engellendi'' diyor. Sistem Soğutma İlkesi'ne ulaşmanın başka yolu yok mu? İşletim sistemi Windows 11. Geçen Ağustos'ta bu ayarlara erişebiliyordum ama gelen güncellemelerden sonra buraya erişim kaldırılmış olabilir mi?

Laptop'ın fanları sürekli tam yükte çalıştığı için buradan ayarlarla oynamıştım o zaman fakat şimdi aynı yeri açtığımda o ayarlara erişemiyorum.

Edit: Başkalarına da yol gösterici olsun, çözümü buldum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı