Gülemiyorum

Daha fazla  
Hocam, iyi günler. Sizlere bir şey soracaktım. Okulumdaki piskoloğa danıştım fakat normal bir şey dedi. Gün içerisinde hiçbir şeye gülemiyorum, komik geliyor ama aslında değil, duygusal bir şey olduğu zaman umurumda olmuyor birkaç konu hariç. Sosyal medyada yayınlanan ekmek parası için çile çeken amcaları görünce hiçbir duygu oluşmuyor. Ne gülüyorum, ne üzülüyorum, ne ağlıyorum, ne duygulanıyorum. Tamam üzülme duygulanma bazen çok nadir oluyor ama gülme yok. Hiçbir şeye gülemiyorum. TR genci psikolojisi mi bilmiyorum ama olmuyor. Sizce neden? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba. Öncedende bu durum var mıydı? İsteksizlik, enerji düşüklüğü, karamsar düşünceler, sosyal sıkıntılar, konuşmak istememe vs. gibi durumlar var mı? Eğer son zamanlarda bu saydıklarım olmaya başladıysa depresyona girmiş olabilirsin.

Sana kendimden örnek vereyim. Ben liseye geçtiğimde yeni ortam çeşitli olumsuzluklardan dolayı zamanla gülememeye başlamıştım. Hiçbir şeye isteğim olmuyordu. Espri kabiliyetimi kaybetmiştim. Uyuduğumda bir daha uyanmamak istiyordum. Aşırı yorgun geziyordum. Orta şiddet deprasyon tanısı aldım. Şu son 2 haftadır antidepresan kullanıyorum ve kendimi yavaş yavaş iyi hissetmeye başladım gülebiliyorum ama eskisi kadar fazla değil zamanla düzeleceğim.

Yok talk show izle yok sosyalleş falan bu tavsiyeler işe yaramayacak seni anlıyorum. Senin sorunun serotonin olabilir. Spor yap eğer isteğin varsa sosyal ortamlara katıl ne bileyim sarı kantaron çayı iç belki düzelir.

17
Hocam merhaba. Öncedende bu durum var mıydı? İsteksizlik, enerji düşüklüğü, karamsar düşünceler, sosyal sıkıntılar, konuşmak istememe vs. gibi durumlar var mı? Eğer son zamanlarda bu saydıklarım olmaya başladıysa depresyona girmiş olabilirsin.

Sana kendimden örnek vereyim. Ben liseye geçtiğimde yeni ortam çeşitli olumsuzluklardan dolayı zamanla gülememeye başlamıştım. Hiçbir şeye isteğim olmuyordu. Espri kabiliyetimi kaybetmiştim. Uyuduğumda bir daha uyanmamak istiyordum. Aşırı yorgun geziyordum. Orta şiddet deprasyon tanısı aldım. Şu son 2 haftadır antidepresan kullanıyorum ve kendimi yavaş yavaş iyi hissetmeye başladım gülebiliyorum ama eskisi kadar fazla değil zamanla düzeleceğim.

Yok talk show izle yok sosyalleş falan bu tavsiyeler işe yaramayacak seni anlıyorum. Senin sorunun serotonin olabilir. Spor yap eğer isteğin varsa sosyal ortamlara katıl ne bileyim sarı kantaron çayı iç belki düzelir.
teşekkürler söylediklerini mutlaka deniyeceğim. 4-5 aydır benimde hiçbir şey yapasım yok. onun dışında sosyal bir kişiliğe sahibim. ortamda en komik kişi olarak biliniyorum ama ben gülemiyorum sorun o. tekrar sağol
Talk show filan izle.
o tarz programlarda mimiğim oynamıyor. yaptıkları saçma sapan esprilerden dolayı bazen kendimi dövesim geliyo.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı