Gümrük İşlemlerinin 5 Gün Sürmesi Normal mi?

tunasahinn

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Yurt dışı gelişli kargom 5 gündür gümrüğe sevk edildi olarak gözüküyor. Konuyla alakalı PTT Info'dan UPİM'e yazdım ama dönüş olmadı. Benzer sorunu yaşayan var mı?

Screenshot_20210408_115149_com.huawei.browser.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
12-13 gün gümrükte kalan ürünlerim olmuştu. Neye göre gelip geçiyor anlayamadım yıllardır. Kimi ürünüm çinden buraya 2 günde gelip 12-13 gün gümrükte kalıyor. Kimi ürünüm geliyor ama hemen ertesi gün geçiyor gümrükten.

Benim anlamadığım şey aynı ürünü aynı zamanda arkadaşımla beraber aldık onun işlemleri 1 günde halloldu ertesi gün de teslim edildi. Çok garip 🤔

Benim anlamadığım şey aynı ürünü aynı zamanda arkadaşımla beraber aldık onun işlemleri 1 günde halloldu ertesi gün de teslim edildi. Çok garip 🤔
Büyük ihtimal herhangi bir sıra olayı yok. Bir yere yığılıp ordan rastgele başlanıyor paketlere. Hangisine denk gelirse.

Büyük ihtimal herhangi bir sıra olayı yok. Bir yere yığılıp ordan rastgele başlanıyor paketlere. Hangisine denk gelirse.
Bekle bekleyebilirsen 😅
Hiç gelmeme gibi bir durum olmaz umarım, bir forumda gördüm adamın biri 2012 yılında sipariş etmiş hala gümrüğe sevk edildi yazıyordu. 😬😬😬
UPİM'den cevap geldi, ne demek istediler anlamadım:

Gönderiniz henüz yurtiçi alım merkezimize ulaşmamıştır. Konu gönderinin (alıcısına teslimi sağlanmayan gönderilerin mülkiyet hakkı göndericiye ait olduğundan) akıbeti hakkında gönderici tarafından yurtdışı posta idaresi nezdinde araştırma başlatılması gerekmektedir.
Bilgilerinize.

Ne yani ürün hala yurtdışı kargosunun elinde mi? Anlamadım gerçekten canımı sıkıyor bu ptt'nin işleri.
Konu kilitlenebilir 🤞, gümrükten geçti.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı