Gün içinde sürekli yorgun ve uykulu olmak

BeroFX

Hectopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
Merhaba,

Okula başladıktan beri gün içinde sürekli yorgun, uykulu haldeyim. Okulda sabahleyin, öğle arası ve son birkaç dersin teneffüsü uyumak ile geçiyor. Normalde öğlenci birisiyim. Düzenim gece 4-6 gibi yatıp öğlen 1-2 gibi kalkmak. Okul düzeninde ise genellikle 11-12'de yatıp 6'da kalkıyorum. Okul düzenine alışamadığım için mi, yoksa başka bir sebepten dolayımı tam kestiremiyorum. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Spor yapın, basit egzersizler olsa bile yapın. Vakit yoksa vakit yaratın. Uyku düzeninizi de rayına oturtmanızı öneririm. Ben 10'da yatıp 6'da kalkıyorum. Bunu düzenli bir şekilde yaptığım için uyku sorunum olmuyor. Günümü de spor ve kalan vakitte diğer işler olarak iki parçaya ayırıyorum. Bu sayede sürekli dinç kalmak mümkün oluyor. Nispeten sürekli yorgun ve depresif olduğum dönemler genellikle sporu bıraktığım dönemler oluyor.

Spor yapın, basit egzersizler olsa bile yapın. Vakit yoksa vakit yaratın. Uyku düzeninizi de rayına oturtmanızı öneririm. Ben 10'da yatıp 6'da kalkıyorum. Bunu düzenli bir şekilde yaptığım için uyku sorunum olmuyor. Günümü de spor ve kalan vakitte diğer işler olarak iki parçaya ayırıyorum. Bu sayede sürekli dinç kalmak mümkün oluyor. Nispeten sürekli yorgun ve depresif olduğum dönemler genellikle sporu bıraktığım dönemler oluyor.

Maalesef sınavlardan dolayı şu anda uyku düzenimi oturtamam ama ondan sonra oturtacağım. Evet genellikle yerimden pek hareket etmeyen, dibimdeki şarj aletine elimi uzatmaya üşenen birisiyim. Hatta egzersiz tarzı birşeyi en son 2-3 ay önce beden dersinde sadece ısınma hareketleri olarak yaptım o kadar. Sanırım bundan kaynaklı. Dediklerinizi deneyeceğim.

Bir kan testi yaptırıp değerlerinize baktırın isterseniz.

Yakın bir zamanda yaptırmayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı