Rehber Güncel Monster Sürücüsü Bulma

Monster'ın sitesinde her zaman güncel sürüm olmayabilir. Bu durumda güncel sürücülerinizi ana üretici Clevo'nun sitesinden indirebilirsiniz.

Dikkat: Bütün Monster dizüstü bilgisayarlar Clevo tarafından üretilmiyor. Bazı modeller Tongfang, çok eski modellerde ise MSI kasası kullanılmakta. Öte yandan bu rehber piyasadakilerin %90'ı için geçerlidir diyebiliriz.

Modeli Öğrenme
  1. Öncelikle cihazın modelini tespit ediyoruz. Bunun için altındaki seri numarasına bakıyoruz. Örneğin: NKP750TMG007K00164
  2. Şimdi bu seri numarasının başında yer alan NK kısmını çıkartıyoruz. Geriye P750TMG007K00164 kalıyor. Bu aşamada Google'ı açıyoruz ve arama kısmına Clevo yazdıktan sonra seri numarasının devamını girmeye başlıyoruz. Şöyle bir tablo çıkıyor ortaya:

396037
  3. Burada elimizdeki seri numarasına en çok benzeyen model bizim modelimizdir. Yani şunu diyebiliriz, örnekteki model: Clevo P750TM1-G
Clevo İndirme Sayfası
  1. Modelimizi öğrendiğimize göre şimdi Clevo'nun destek sayfasına gidiyoruz: 藍天Clevo
  2. Listeden cihaz modelimizi buluyoruz:

396039

3. Driver kısmından All seçip Go diyoruz:

396041

4. Gelen pencereden artık güncel sürücüleri indirebilirsiniz!
Bonus!

• Sürücü sayfasını yer imlerine eklemek isterseniz sayfada tablo üstünde bir yere sağ tıklayın ve Sayfa Kaynağını Görüntüle deyin.
  • Şimdi adres satırına gelin ve view-source: kısmını silip Enter'a basın.
  • Artık modelinize ait destek sayfasının bağlantısı elinizde: CLEVO Driver Download

Son düzenleme:
Mosnter'ın sitesinde her zaman güncel sürüm olmayabilir. Bu durumda güncel sürücülerinizi ana üretici Clevo'nun sitesinden indirebilirsiniz.

Dikkat: Bütün Monster dizüstü bilgisayarlar Clevo tarafından üretilmiyor. Bazı modeller Tongfang, çok eski modellerde ise MSI kasası kullanılmakta. Öte yandan bu rehber piyasadakilerin %90'ı için geçerlidir diyebiliriz.

Modeli Öğrenme
  1. Öncelikle cihazın modelini tespit ediyoruz. Bunun için altındaki seri numarasına bakıyoruz. Örneğin: NKP750TMG007K00164
  2. Şimdi bu seri numarasının başında yer alan NK kısmını çıkartıyoruz. Geriye P750TMG007K00164 kalıyor. Bu aşamada Google'ı açıyoruz ve arama kısmına Clevo yazdıktan sonra seri numarasının devamını girmeye başlıyoruz. Şöyle bir tablo çıkıyor ortaya:

Eki Görüntüle 396037
  3. Burada elimizdeki seri numarasına en çok benzeyen model bizim modelimizdir. Yani şunu diyebiliriz, örnekteki model: Clevo P750TM1-G
Clevo İndirme Sayfası
  1. Modelimizi öğrendiğimize göre şimdi Clevo'nun destek sayfasına gidiyoruz: 藍天Clevo
  2. Listeden cihaz modelimizi buluyoruz:

Eki Görüntüle 396039

3. Driver kısmından All seçip Go diyoruz:

Eki Görüntüle 396041

4. Gelen pencereden artık güncel sürücüleri indirebilirsiniz!
Bonus!

• Sürücü sayfasını yer imlerine eklemek isterseniz sayfada tablo üstünde bir yere sağ tıklayın ve Sayfa Kaynağını Görüntüle deyin.
  • Şimdi adres satırına gelin ve view-source: kısmını silip Enter'a basın.
  • Artık modelinize ait destek sayfasının bağlantısı elinizde: CLEVO Driver Download
Monster Abra A5 v13.4'ünki Tongfang GI5CN5E. Bu tongfang ın sitesinde televizyon var sadece.
Bizimkiler (Abra A5 V13.3) TongFang GI5CN5E olarak geçiyor hocam ondan yok.
Nasıl bulacaz güncel driverlarını hocam?
Monster abra a5 v9.3 kullanıcısıyım kod silinmiş durumda, elinde olan varsa kodu söyleyebilir mi ?
PC'nin Bios ta yazıyo.

Galiba Monster'ın v13.3 ve v13.4 sürümlerinde sıkıntılı bir durum var Monster'ın kendi sitesinde de bir tek bu 2 sürümün hiçbir driverı yok. bende şahsen bir v13.3 kullanıcısıyım.

NH5x_7xHPx modeli için driver linkleri bozuk. Clevo'ya bunun için mail attım mühendisleri bakmış çalışıyormuş. AccountIsDisabledThe specified account is disabled ile başlayan bir hata ile karşılaşıyorum. İlk başta da Blob Not found hatası vardı.

Abra A7 v12.2 cihazımın seri numarasını aratıyorum internette ama adam akıllı bir sonuca varamadım.

Seri numarası: NKNH79DEQF00G00030.

@Recep Baltaş hocam yardımcı olma şansınız var mı?

Abra A5 v17.2 Clevo kasa NH58hkq kodlu laptop ama Clevo sitesinde bir türlü bulamadım. Yardımcı olabilecek biri var mı?

Abra A5 v17.2 Clevo kasa NH58hkq kodlu laptop ama Clevo sitesinde bir türlü bulamadım. Yardımcı olabilecek biri var mı?
Sürücüler manuel indirip yüklenir. O gibi sayfalardan indirmeye gerek yok.

Sürücüler manuel indirip yüklenir. O gibi sayfalardan indirmeye gerek yok.

Control Center 3.0'da renk geçişleri modları mevcut Clevo'nun kılavuzunda ama Monster'ın sitesinden indirince yok. O yüzden Clevo'nun sitesinden indirmek istiyorum o sürücüyü.

Yeni konular

Geri
Yukarı