Güncelleme bilgisayarı bozdu

• Konuyu başlatan Ethif
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 485

Ethif

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo sitesinin üzerinden bilgisayarıma uygun olan güncellemeleri indirip yeniden başlattıktan sonra bilgisayarım kolay kolay açılmamaya ve hiçbir şekilde kapanmamaya başladı. Bugün sistemi sıfırladıktan sonra açılma sorunu gitti (artık 25 saniye siyah ekranda kalıp açılmaya başlıyor) fakat bilgisayarım hiçbir şekilde kapanmıyor. Mecburen güç düğmesine uzun bir şekilde basıp kapatıyorum. BIOS ekranında -BIOS version 1.18 ibaresinin altında bu güncellemeleri yaptıktan sonra -ec version 1.5 ibaresi belirdi. Yaptığım bu güncelleştirmeleri kaldırma yolu yok mu?
İndirdiğim güncelleştirmeler;

Edit; Sorun sanırsam bu güncellemeden sonra ortaya çıktı.

Son düzenleme:
Kapanmıyor derken nasıl kapanmıyor? Bilgisayarı kapat tuşuna bastığında ne oluyor yani hiçbir şey olmuyor mu?

Merhaba, Lenovo sitesinin üzerinden bilgisayarıma uygun olan güncellemeleri indirip yeniden başlattıktan sonra bilgisayarım kolay kolay açılmamaya ve hiçbir şekilde kapanmamaya başladı. Bugün sistemi sıfırladıktan sonra açılma sorunu gitti (artık 25 saniye siyah ekranda kalıp açılmaya başlıyor) fakat bilgisayarım hiçbir şekilde kapanmıyor. Mecburen güç düğmesine uzun bir şekilde basıp kapatıyorum. BIOS ekranında -BIOS version 1.18 ibaresinin altında bu güncellemeleri yaptıktan sonra -ec version 1.5 ibaresi belirdi. Yaptığım bu güncelleştirmeleri kaldırma yolu yok mu?
İndirdiğim güncelleştirmeler;

Lenovo'daki müşteri hizmetleri nasıldır bilemiyorum ama müşteri hizmetlerini arayıp çözmeyi deneyebilirsiniz en azından eski sürümün linkini falan atabilirler. Zamanında ASUS müşteri hizmetleri çok yardımcı olmuştu çok büyük ilgi farkı yoktur mutlaka aramayı deneyin.

Denetim masası > Donanım ve Ses > Güç Seçenekleri > Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin (sol tarafta)

kısmını açıp "Hızlı başlatmayı aç" kutusu tikliyse tiki kaldırıp değişiklikleri kaydet diyip tekrar dener misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı