Güncelleme sonrası performans düşüşü

Ates2145

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Ben PC'ye format attığım zaman gayet iyi çalışan PC, güncelleme yaptıktan sonra performansı iyice düşüyor. Rahatlıkla oynadığım oyunları artık oynayamaz hale geliyorum. Sadece oyunlarda da değil PC'nin kendisinde de takılma, donma gibi sorunlar oluyor. Bunun için yapabileceğim bir şey var mı? Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Merhabalar.
Ben PC'ye format attığım zaman gayet iyi çalışan PC, güncelleme yaptıktan sonra performansı iyice düşüyor. Rahatlıkla oynadığım oyunları artık oynayamaz hale geliyorum. Sadece oyunlarda da değil PC'nin kendisinde de takılma, donma gibi sorunlar oluyor. Bunun için yapabileceğim bir şey var mı? Nasıl çözebilirim bu sorunu?
En son hangi güncellemeyi yaptınız?

İyi bir sistemin yoksa ve performans 20H1 güncellemesi ile düşüyorsa Windows 8.1 öneririm ben de aynı yolun yolcusuyum.
Hocam çoğu yerde 20H1 güncellemesinin ciddi anlamda FPS düşürdüğüne dair yazılar okudum. Bu güncellemeyi format atmadan geri almanın bi yolu var mı acaba?

Hocam çoğu yerde 20H1 güncellemesinin ciddi anlamda FPS düşürdüğüne dair yazılar okudum. Bu güncellemeyi format atmadan geri almanın bir yolu var mı acaba?

Ben denedim geri alamadım. Sinirlerim oldukça bozuldu ki geri alsan da ipin ucu kaçıyor bir kere. 8.1 yükleyip aynı Key'i kullandım asla bu kadar memnun kalacağımı düşünmezdim.

Ben denedim geri alamadım. Sinirlerim oldukça bozuldu ki geri alsan da ipin ucu kaçıyor bir kere. 8.1 yükleyip aynı Key'i kullandım asla bu kadar memnun kalacağımı düşünmezdim.
Yazık oldu ya. Ne yalan söyleyim Windows 8.1'e tekrar geçmek istemiyorum açıkcası. Ama bu güncellemede harbi çok büyük sıkıntı. Cidden FPS kaybını çok belli ediyor.

-NVIDIA GTX 1650
-Intel i5 9300h
-DDR4 16GB Ram sistemim...

aşşağıda vereceğim kodları sırası ile girin ve komut istemini yönetici olarak çalıştırın işlemler bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Yazık oldu ya. Ne yalan söyleyim Windows 8.1'e tekrar geçmek istemiyorum açıkcası. Ama bu güncellemede harbi çok büyük sıkıntı. Cidden FPS kaybını çok belli ediyor.

-NVIDIA GTX 1650.
-Intel i5 9300H.
-DDR4 16 GB RAM sistemim...

Gerçekten yazık olmuş… ama daha stabil bir sistem ve daha yüksek FPS istiyorsan bir şeylerden ödün vermelisin ne yazık ki :)

Yeni konular

Geri
Yukarı