Güncelleme yaptıktan sonra explorer.exe bozuluyor

Daha fazla  
Merhaba, Windows 10 Home sürümünü kullanıyorum. Geçen gün bilgisayarı açtığımda explorer.exe yanıt vermiyordu. Bir ton şey araştırdım ve denedim. Denediğim tonla işlem sonrasında düzeltemediğim için temiz format atmak zorunda kaldım. Formattan sonda her şeyi kurdum hiçbir sorun yoktu. Sonrasında güncelleştirmeleri denetle kısmından güncellemeleri yaptım bilgisayarı yeniden başlat ve güncelle seçeneğine tıkladım bilgisayar açıldıktan sonra tekrardan aynı hayatla karşılaştım.

explorer.exe yanıt vermiyor ne yaparsam yapayım düzelmiyor ek olarak da hiçbir klasöre giremiyorum görev yöneticisinde ayrıntılar kısmından rastgele bir şeye dosya konumunu aç deyip klasöre erişmek istediğim zaman açtığım klasörde hemen donuyor. explorer.exe'yi Görev Yöneticisi'nden sonlandırdığımda dediğim yöntem sayesinde klasörlere erişim sağlayabiliyorum.

Şimdi ben tekrardan bilgisayara format atacağım. Bu format sonrasında güncelleştirmeleri denetle kısmından güncelleme yapıp bilgisayarı yeniden başlattığım da tekrardan aynı sorunla mı karşılaşacağım? Format atmadan önce geri dönüşüm noktası ayarlayıp öyle güncelleme yapacağım eğer güncellemeden sonra aynı şey olursa sorun güncellemede demektir. Ki buna gerek bile yok bence güncellemeden kaynaklı. Güncelleme yaptıktan sonra böyle olması normal mi? Çözümü nedir bunun ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı