Günde 18 Saat Bilgisayar Başındayım Çok Kötü Hissediyorum

Exotic

Hectopat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 17 yaşında bir gencim. Bir iş buldum, 13 Saat bilgisayar başında sadece, bir şirketin müşteri hizmetciliğini yapıyorum eve gidince de 4-5 saat oyun oynuyorum kalkmadan sonra yatıp kalkınca işe gidiyorum. Evdeyken annem bir şey söylediğinde düzgün cevaplar vermediğimi söyledi, arkadaşlarım onlara artık çok uzak davrandığımı söyledi. Ne yapmalıyım bu durum karşısında? İşe girme amacım Asus Zenfone 2 almak. Yerimde olsanız napardınız? Günde 50 lira civarı bir miktar kazanıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum...

Baş ağrın veya başka sorunların varsa çok iyi gelir. Radyasyon değil de, metalik radyasyonu (nasıl diyeceğim bilemedim) alır. Bu da baş ağrın veya çok bilgisayar başında oturduğunda oluşan sorunları bir nebze de olsa iyileştirir.

Artık böyle asosyal mi desem tepkisiz mi desem ne dedim bilemedim öyle bişey oldum işte. @Recep Baltaş Hocam sizde teknolojiyle çok haşir neşirsiniz, sizinde fikrinizi alsam?
Asosyallik çok değişken bir kavramdır. Kime göre neye göre? Valla ben anneme göre dünyada ki en asosyal kişiyim ama bana göre aşırı sosyalim. Sen nasıl hissediyorsun? Önemli olan o. Benim için haftada bir arkadaşla 1 saat dışarı çıkmak ve günde saatlerce PS4 başında arkadaşlarla oynamak sosyallik. Ne yapalım yani kahve içmeye mi gidelim?

Bilgisayarı göz dinlendirme moduna al. Sürekli ekrana bakma odak noktanı değiştir. 30 dakikada bir 5 dakika başka bir objeye odaklan. Tüm dikkatini bilgisayara verme hem beynini hem gözlerini yorarsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı