Günde 300 kalori ile zayıflama

Selamlar. Evet biliyorum başlığa baktıktan sonra yine saçma sapan işler peşinde olduğumu düşünebilirsiniz :D. Bugünden bahsetmek istiyorum size. Öğlen 4'te kalktım 7 de 1 tabak sulu köfte yedim gece 1 gibi nesquik yedim o kadar spor ile birlikte her günüm ortalama bu şekilde geçirmeye başladım. Kilo vermek istiyorum. Boy 179 kilom 68. Yağ yakmak istiyorum. Bu şekilde yakılır mı sizce? Sizin tavsiyeleriniz nelerdir, düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. Yaş 16.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Evet biliyorum başlığa baktıktan sonra yine saçma sapan işler peşinde olduğumu düşünebilirsiniz :D. Bugünden bahsetmek istiyorum size. Öğlen 4'te kalktım 7 de 1 tabak sulu köfte yedim gece 1 gibi nesquik yedim o kadar spor ile birlikte her günüm ortalama bu şekilde geçirmeye başladım. Kilo vermek istiyorum. Boy 179 kilom 68. Yağ yakmak istiyorum. Bu şekilde yakılır mı sizce? Sizin tavsiyeleriniz nelerdir, düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. Yaş 16.
Sen zaten zayıfsın neden kilo vermek istiyorsun ? Şimdi senin amacın kilo vermek değil yağ yakmak olması lazım, bunun içinde yeterince protein alman lazım, yani yemek yemezsen yağları yakmazsın sağlıksız bir şekilde kilo verirsin sadece.

Vücudunuz yağlı görünüyorsa sizin diyete değil spor yapmaya ihtiyacınız var. Hele bu kadar kısıtlı kalorili beslenme kimse için önerilmez, sizin için de fazlasıyla zararlı olacaktır.

Çok büyük bir hata yapıyorsunuz. Kilo vermek için vücudunuzun bazal kalori ihtiyacından (örneğin 1700 diyelim) 100 kalori eksik alsanız bile kilo verme başlayacaktır. Lakin kilo verirken almanız gereken protein, sağlıklı yağlar ve vitaminleri almayarak ve kaloriyi ekstrem şekilde kısarak özellikle 16 yaşında olduğunuz için gelişiminizi çok olumsuz yönde etkileyecektir. İçtiğiniz nesquik içerik olarak rezalet diyebileceğimiz kan şekerini aniden yükselten glisemik indeksi yüksek besin içeriğine sahip benim tabirimle "çöp" bir besindir. Size önerim sabah kahvaltılarında yulaf ezmesini (kesinlikle pişirerek) tüketmeniz. Vücudunuza yazık edip gelişiminizi baltalıyorsunuz şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı