Günde 5-6 litre su içmenin zararı olur mu?

• Konuyu başlatan Bruz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 4B
Ama günde 10-15 litre diyerekten konuyu kendinize çekmiş bulunmaktasınız. Doktora görünmenizde fayda var zira 10-15 litre hiç parlak bir durum değil.

Doktora gidersem tek diyeceği su içmeyi azaltın demek olacak. Özellikle bu günlerde sırf bunun için doktora gidemem. Malum korona.

Kilonuza bağlı olarak hiçbir şey olmaz kafanıza takmayın. Ben 21 yaşında 1.78 ve 80 kiloyum spor yapıyorum bazen 10litreyi buluyor. Spor salonunda bi abi var 2metre boyunda 190 kilo ve günde 30 litre su içiyor şaka değil

Dünyaya zarar dışında, çok bir zarar olacağını sanmam. Fakat profosyonel yardım olmadan aldığınız öneriler kötü sonuçlanabilir. Bence biraz azaltmasınız, normal su ihtiyacı kadar içmek daha iyidir diye düşünüyorum.

Burada yazan yorumların muhtemelen hepsi sadece birer yorum. İşi bilen birine sor çünkü konu sağlık. Ayrıca ben de çok su içen biriyim 4 litre içiyorumdur bir zararını görmedim sürekli WC gitmek dışında.

Normal bir insan için günde 1-2 litre civarı yeterli aşırı hareketliysen spor vs. uğraşıyorsan 2.5-3 litre yeterli diye düşünüyorum. Ben sporla uğraşmıyorum ve günde 5-6 saat bilgisayar başından kalkmam ama elektronik sigara kullandığım için çok su tüketmeye çalışıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı