Günde 5 km yürüyerek aylık kaç kilo veririm?

Zorbey07

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar konu başlığında belirttiğim üzere, günde 5 km (hızlı) yürüyorum. 7 gün oldu. Dün istisna olarak 10 km yürüdüm. Artık bacak ağrılarım vs. fazla olmuyor. Sormak istediğim, bu şekilde devam edersem aylık bazında ne kadar kilo veririm? Boy 1.83 kilo 100. yeme içmeme öyle aman aman dikkat etmiyorum. Haliyle ekmek ve tatlı yeme isteğim kayboldu. Fikirlerinizi merak ediyorum.

Şöyle de bir şey var. Yavaş yavaş her gün yürüme isteğim geliyor.

Baya verirsin. Keşke bende de istek olsa ama olmuyor.
sanırım direnci kırdım. yürüme isteğim sürekli geliyor.
Devam edin 2-3 aya 80'in altına inersiniz.

80 altı muhteşem duruyor.
Kaç kilo vereceğinizi tam bilmiyorum ama şeker, ekmek, un kesip ekstra egzersiz de yaparsanız çok daha hızlı kilo verirsiniz.

Amacım pat diye hızlı kilo vermek değil. Ayda 4 KG razıyım. Tam fit olduktan sonra hangi tür sporlara geçebilirim?
Bende 110 kilo oldum ya, keşke bende senin gibi azimli olabilsem.

Azimli olmak sizin elinizde. Göze büyütecek bir şey değil. Sağın solun sesini almak istemeyip, kulaklıkla müzik dinleyerek yürümek ayrı keyifli. Sanki spor salonu :)

@Zorbey07 Günde, kilomun 1/30'u kadar litre su tüketerek, yaklaşık 6.2 km yol yürüyerek ve bakkal ıvır zıvırını bırakarak 1 ay olmadan 92 kilodan 68 kiloya düşmüştüm.

Unlu, şekerli yiyecekleri, bakkal ıvır zıvırları bırakıp şekeri minimum seviyeye indirebilirsen sen de bunu yapabilirsin.

Yürüyüşünün postacı yürüyüşü gibi olması gerek. 🙂

@Zorbey07 günde, kilomun 1/30'u kadar litre su tüketerek, yaklaşık 6.2 km yol yürüyerek ve bakkal ıvır zıvırını bırakarak 1 ay olmadan 92 kilodan 68 kiloya düşmüştüm.

Unlu, şekerli yiyecekleri, bakkal ıvır zıvırları bırakıp şekeri minimum seviyeye indirebilirsen sen de bunu yapabilirsin.

Yürüyüşünün postacı yürüyüşü gibi olması gerek. 🙂

Yorumun için teşekkürler. Şöyle ki artık canım tatlı yemek bile istemiyor. Pasta baklava vs. görsem de sipariş vermiyorum. Çaya şekeri mutlaka atarım. O kadar da yavan yaşayamam :) ayrıca günde 1 adet roll yuvarlak ekmek küçük olanlardan yiyorum. Akşam duş sonrası ise, yarımdan az ekmek ve çorba salata, 2 saat sonra ise 1 kase yoğurt yiyorum.

Aynen hızlı yürüyorum. Ortalama tempo sanırım hız, 11.30 km.

Geri
Yukarı