Günde 6 Saat Uyku Yeterli mi?

Kıymalı Pide

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bana göre uyku biraz zaman kaybı gibi geliyor. Aslında öyle çok dolu dolu yaşadığım saatler yok gün içerisinde. 11 saat çalışıyorum. 8 saat uyusam minimum, kendime ayırdığım vaktin kisalacağını düşünüyorum. Ancak sağlık yönünden artısı, eksisi nedir bilmiyorum.

6 saat uykunuzdan sonra gün sonuna kadar uykunuz geliyorsa ve kendinizi gün içinde bir şey yapmamanıza rağmen yorgun hissediyorsanız uyku yeterli gelmiyor demektir. Bu durumda 1.5 saat arttırabilirsiniz.

Uykumun yeterli olup olmadığını nasıl anlayacağım?
Gün içinde halsizlik çekiyorsanız yada psikolojik olarak bütün gün uyku saatini bekliyorsanız uykunuz yetersiz geliyor demektir. Ben ortalama 6,5 saat ile 7,5 saat uyuyorum. Kalktığımda sporumu yapmaya çalışıyorum gün içinde hiç uykusuzluk gibi bir problemim olmuyor. Birde yemek kısmı var, öğünlerinizi aksatmamaya özen gösterirseniz 6 saatlik uyku ile gün tamamı ile size ait olur.

Gün içinde halsizlik çekiyorsanız yada psikolojik olarak bütün gün uyku saatini bekliyorsanız uykunuz yetersiz geliyor demektir. Ben ortalama 6,5 saat ile 7,5 saat uyuyorum. Kalktığımda sporumu yapmaya çalışıyorum gün içinde hiç uykusuzluk gibi bir problemim olmuyor. Birde yemek kısmı var, öğünlerinizi aksatmamaya özen gösterirseniz 6 saatlik uyku ile gün tamamı ile size ait olur.
Sanırım yemek konusunda dişlerimden kaynaklı yeterli beslenmiyorum. Mesleğim aşçı olsa da. Sürekli bir yorgunluk hissi var üzerimde. Gözlerimde de hafiften bir yanma hissi. Uykudan mı kaynaklı, yoksa başka şeylerden mi onu çözmeye çalışıyorum.

Sanırım yemek konusunda dişlerimden kaynaklı yeterli beslenmiyorum. Mesleğim aşçı olsa da. Sürekli bir yorgunluk hissi var üzerimde. Gözlerimde de hafiften bir yanma hissi. Uykudan mı kaynaklı, yoksa başka şeylerden mi onu çözmeye çalışıyorum.
Mümkünse bir dişçiye görünün, yeterli beslenememek ciddi bir problem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı