Günde kaç saat eğitimle ilgilenmeliyiz?

• Konuyu başlatan Silinen üye 185173
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 733
S

Silinen üye 185173

Ziyaretçi
Selamlar, C# ve Grafik tasarım (Photoshop, after effects ve premiere illustrator) ile ilgileniyorum kendimi bu alanlarda geliştirmek için günde kaç saat eğitim görmem lazım? Lise 2.sınıfa gidiyorum ve okulda verilen eğitimden memnun değilim o yüzden kendimi evde geliştirmeye çalışıyorum ama yanında oyun bağımlılığım da var 12 yılı devirmek üzereyim. Bu yazıyı Udemy'nin attığı bir mail dikkatimi çektiği için yazıyorum aslında mail de günde 20 dakika = uzmanlık diyordu sizce günde 30 dakika ile 1 saat arasında 2 farklı konuyla ilgilensem olur mu? (her bir dal için 30 dk. - 1 saat ayırsam yeterli mi?).

Kendime Word üzerinden bu çizelgeyi yapmıştım, sarı bloklarda uyuyorum kırmızı bloklar da okulda oluyorum yeşil bloklar boş zaman mavi bloklar ise eğitim. Ama okulda günde 11 derse varan ders işlediğimiz için vücut ister istemez yoruluyor ve çalışamıyorum. Buna oyun bağımlılığının da etkisi vardır.
1578213562703.png

Selamlar, C# ve Grafik tasarım (Photoshop, after effects ve premiere illustrator) ile ilgileniyorum kendimi bu alanlarda geliştirmek için günde kaç saat eğitim görmem lazım? Lise 2.sınıfa gidiyorum ve okulda verilen eğitimden memnun değilim o yüzden kendimi evde geliştirmeye çalışıyorum ama yanında oyun bağımlılığım da var 12 yılı devirmek üzereyim. Bu yazıyı Udemy'nin attığı bir mail dikkatimi çektiği için yazıyorum aslında mail de günde 20 dakika = uzmanlık diyordu sizce günde 30 dakika ile 1 saat arasında 2 farklı konuyla ilgilensem olur mu? (her bir dal için 30 dk. - 1 saat ayırsam yeterli mi?).

Kendime Word üzerinden bu çizelgeyi yapmıştım, sarı bloklarda uyuyorum kırmızı bloklar da okulda oluyorum yeşil bloklar boş zaman mavi bloklar ise eğitim. Ama okulda günde 11 derse varan ders işlediğimiz için vücut ister istemez yoruluyor ve çalışamıyorum. Buna oyun bağımlılığının da etkisi vardır.
Eki Görüntüle 482365
Aynı kaderi yaşıyoruz malesef bende kendimi geliştircek kaynak arıyorum
Ders almayı düşünüyorum ama bulamadım internette malesef :(

Her şeyden önce bu işi öğrenmeye çalıştığın ortamı güzelleştirmen lazım. Bilgisayara oturduğunda stres almaman lazım. Mutlu olacaksın ki öğrenmen daha da kolaylaşacak. En basitinden eline tam oturan bir fare bile seni daha hevesli yapabilir. Öğren tekrar et ve sonra öğrendiğin şeyi pekiştir. Kendine süre tutarsan kaybedersin çünkü bir şey öğrenmeye çalışıyorsun ve seni elinden ayağından tutan yok. Her insanın potansiyeli aynı değildir kendi potansiyelini kendin belirleyeceksin ve ona göre kendini kalıba oturtacaksın. Zaman su gibi akıp geçiyor istediğin yere varabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı