Gündelik işler için telefon vs masaüstü vs laptop

The Tribal Chief

Hectopat
Makaleler
44
İyi sosyaller arkadaşlar.

Piyasada fiyatları kolaçan ediyorum. Acaba hangisini alsam diye kara kara düşünüyorum. Oyun oynamak istiyorum ancak oynamak istediğim oyunlar biraz ağır oluyor ve bilgisayarım yetmiyor. Telefon için M.21 almayı düşünüyorum. Telefon kararlaştı. Ancak hepsine bir anda yetişmem mümkün olmayacak.

Genellikle Office, oyun için kullanacağım. Oyunun mobil veya PC özellik istemesi önemli değil. Ama kafa dağıtmak için istiyorum oyunu. Yoksa oyunda umurumda değil. Sizce hangisi dediğim gibi gündelik işlere daha çok yarar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu 3'ünden birisini mi seçeceksiniz burayı tam anlamadım. Bu 3'ünden biri ise kesinlikle telefon derim telefon bir mecburiyettir. Ha telefonun yanına masaüstü mü laptop mu derseniz laptop derim taşınması daha rahat ve bu piyasada masaüstü ile aynı fiyattalar.

Bu 3'ünden birisini mi seçeceksiniz burayı tam anlamadım. Bu 3'ünden biri ise kesinlikle telefon derim telefon bir mecburiyettir. Ha telefonun yanına masaüstü mü laptop mu derseniz laptop derim taşınması daha rahat ve bu piyasada masaüstü ile aynı fiyattalar.
Bu üçünden biri olacak. Ama laptop ve masaüstü aynı fiyattalar dediniz. Peki ikisini de aynı para saysak masaüstü daha fazla performans vermez mi? Yoksa ben mi yanlış biliyorum?

Bu üçünden biri olacak. Ama laptop ve masaüstü aynı fiyattalar dediniz. Peki ikisini de aynı para saysak masaüstü daha fazla performans vermez mi? Yoksa ben mi yanlış biliyorum?

Masaüstü piyasası çok kötü durumda GTX 1660 Super'li ve monitör dahil bir sistem ile GTX 1660 Ti'lı bir laptop aşağı yukarı aynı fiyata denk geliyor. Onların arasında elbette fark var ama kuşla deve değil aralarında 10 FPS falan oynar. Ki bu kullanacağınız konfigürasyona göre fark olmaya bilebilir.

Masaüstü piyasası çok kötü durumda GTX 1660 Super'li ve monitör dahil bir sistem ile GTX 1660 Ti'lı bir laptop aşağı yukarı aynı fiyata denk geliyor. Onların arasında elbette fark var ama kuşla deve değil aralarında 10 FPS falan oynar. Ki bu kullanacağınız konfigürasyona göre fark olmaya bilebilir.
Telefon var aslında. GM8 32 GB. Yeni konu açacağım. 5000 TL' ye kadar çıkma şansım var. APU sistem falan iyi olur mu yoksa laptop vazgeçilmez diyebilir miyiz?

Telefon var aslında. GM8 32 GB. Yeni konu açacağım. 5000 TL'ye kadar çıkma şansım var. APU sistem falan iyi olur mu yoksa laptop vazgeçilmez diyebilir miyiz?

5000 TL gibi bir bütçede masaüstü daha avantajlı olabilir hem sonrasında yükseltmede yapabilirsiniz rahatlıkla. Burada önemli olan soru taşınabilir bir cihaza ihtiyacınız var mı? Çünkü bütçe bu kadar düşükken ben lazım değilse masaüstü tercih ederdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı