Gündüzleri hiçbir şey yapasım gelmiyor

wontagadra

Hectopat
Gündüzleri hep boş geçiriyorum. Hiçbir şey yapasım gelmiyor. Güneşli günlerde çok halsiz oluyorum. Geceleri daha aktif oluyorum. İşime daha iyi odaklanıyorum. Biraz daha dengeye koymak adına tavsiyeleriniz var mı? Uygulayabileceğim önerileriniz vs. Doktora gidip görün demeyin gittim çok kere.

Uyku düzeniniz bozuk ise düzene sokun.
Anksiyete olabilir.
Kendinizi şartlandırmış olabilirsiniz.
Alkol, sigara kullanımının da etkisi var.
Sosyal etkinliklere, kurslara katılın, sevgili yapın.
Özgüven eksikliği olabilir.
Spor yapmıyorsanız yapın, faydasını göreceksiniz.
Ergenlik zamanlarında iseniz yaygın bir durum, bende de vardı zamanla geçti.

Eğer geceleri gerçekten de kafanız daha iyi çalışıyorsa akşam 21.00 gibi uyuyup gece 3'te kalkın güne erken başlarsınız çoğu konuda da öne geçersiniz sabah sporu vesaire.

Uyku düzeniniz bozuk ise düzene sokun.
Anksiyete olabilir.
Kendinizi şartlandırmış olabilirsiniz.
Alkol, sigara kullanımının da etkisi var.
Sosyal etkinliklere, kurslara katılın, sevgili yapın.
Özgüven eksikliği olabilir.
Spor yapmıyorsanız yapın, faydasını göreceksiniz.
Ergenlik zamanlarında iseniz yaygın bir durum, bende de vardı zamanla geçti.
Sigara ve özgüven eksikliği çok dogru sigara içtikten sonra özellikle iğrenç bir his geliyor.

Sigara ve özgüven eksikliği çok dogru sigara içtikten sonra özellikle iğrenç bir his geliyor.
Bırakırsanız eskisinden daha kaliteli bir yaşama sahip olacaksınız. Cebinizde yer açılacak, paranız cebinde kalacak, sigara kokmayacaksınız. Ben 4 sene içtim, bıraktım ve mutluyum. Arada arkadaş ortamında veya bar da bir dal rica eder tek tük içerim hem böylesi daha zevkli, her gün içmekten daha iyi.

Ben de öyleyim, biz kurt cinsindeniz, gece avlanırız:).
Bu bir hastalık değil ama sağlık için en az haftada iki gece ve karanlık ortamda mutlaka uyumak gerekiyor.
Gece illa uyumak istersen, bedenen çok yorulursan büyük ihtimalle gece uyursun. Örneğin inşaata, toprakta çalış, tabi gece uyumak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı