Gündüzleri internet hızı 2-3 Megabit'e düşüyor

lnkoom

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. TurkNet kullanıyorum, normalde hızım 19-20 megabit ama gündüzleri belirli vakitlerde 2-3 megabit bazen 200-300 Kilobayt'ı görmekteyim. Arıza kaydı oluşturduğumda bana daire içindeki kabloları modemi falan kontrol etmemi söylüyorlar ama ben ne kontrolü yapacağımı bilmiyorum ve mantıksız geliyor. Kablolarda kopukluk olsa sürekli olur bu olay veya internet erişimim olmaz. Çözümü olan varsa iletebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. TurkNet kullanıyorum, normalde hızım 19-20 megabit ama gündüzleri belirli vakitlerde 2-3 megabit bazen 200-300 Kilobayt'ı görmekteyim. Arıza kaydı oluşturduğumda bana daire içindeki kabloları modemi falan kontrol etmemi söylüyorlar ama ben ne kontrolü yapacağımı bilmiyorum ve mantıksız geliyor. Kablolarda kopukluk olsa sürekli olur bu olay veya internet erişimim olmaz. Çözümü olan varsa iletebilir mi?
Kapanmayla alakalıdır bende de akşam 10 gibi lag oluyor. Kapanmadan sonra 2-3 gün daha sabredin yine devam ederse bidaha arayın.

Çözümü yok. Ne yaparsanız yapın bizde sorun yok, altyapıda sorun yok deyip şikayeti kapatıyorlar. Yapabileceğiniz şey başka İSS kullanmak veya günün birisinde altyapıda iyileştirme yapılmasını beklemektir. Türkiye'deki hiçbir hizmetin altyapısı olağanın üzerindeki talebi karşılayamıyor. Pandeminin bitmesi ile normale dönebilir.

Bizzat TurkNet'in kendiyle alakali 2 hatti da Millenicom'a gecirdim. DNS degistirmeyi deneyebilirsin modem uzerinden bazen ise yariyor.

Elektrikçi çağır veya alt yapıyla da ilgili olabilir.

Elektrikçi çağırmak ne kadar mantıklı bir sorun olsa sürekli yaşamaz mıyım? Neden sadece belirli saatlerde falan yaşıyorum?
Çözümü yok. Ne yaparsanız yapın bizde sorun yok, altyapıda sorun yok deyip şikayeti kapatıyorlar. Yapabileceğiniz şey başka ISS kullanmak veya günün birisinde altyapıda iyileştirme yapılmasını beklemektir. Türkiye'deki hiçbir hizmetin altyapısı olağanın üzerindeki talebi karşılayamıyor. Pandeminin bitmesi ile normale dönebilir.

Anladım. Sağ olun.

Geri
Yukarı