Güneş camın arkasında D vitamini sağlar mı?

Yani cam güneşten gelen tehlikeli ışınlara karşı korur mu? Deri daha korumalı mı olur? Örneğin yazın güneşin önünde cam olsa deri yanmaz mı?
Hocam ben diğer arkadaşın konu ile alakasız verdiği bilgiye yanıt verdim. Elbette güneş camın arkasından da yakabilir sizi. Normal bir cam tehlikeli ışınlara karşı korumaz ama özel camlar korur. Normal camlar yapısından dolayı sizin D vitamini üretmenizi sağlayan ışınları da engelliyor. Güneş ışını dediğimizde sadece 1 adet ışından bahsedemeyiz içinde farklı dalga boylarında zararlı zararsız bir çok ışın var.

Cümle gayet açık.

2. cümle ile 1. cümle çelişiyor arkadaşım, ki sana burada bir şey diyen yok.

Sizin de bu konudaki gereksiz bilgiyi vermeniz oldukça yersiz.

Gereksiz bilgi değil, konu ile alakalı genel kültür bilgisi. Ben zaten sizin yorumunuza değil, tam benim yorumumun üstündeki yoruma söyledim onu. Sizin yorumunuzdaki yazının sahibine de ufak bir yorum yaptım. Sizin ile alakalı bir şey yok.

Bu arada gerçekten 1 ton balık yiyip vampir gibi yaşayarak hiç güneşe çıkmayan bir insanın varlığı size mantıklı geliyor mu ki bu yersiz bilgiyi verdiniz?

Olayın anlaşılması için abartı yaptım, siz ne anlatıyorsunuz? Bunu ciddiye alacak adam var mı?

Soruda şu şekilde sorulmuş:

Güneş camın arkasında D vitamini sağlar mı?​

Güneşin D vitamini falan sağladığı yok. Aynı bilgiyi yazınız içeriyor zaten, siz neden bu "gereksiz" bilgiyi verdiniz?

Bir insan konu ile alakalı doğru verilmiş bir bilgiye neden bu kadar ters çıkar ki? Adam sizin yorumu okusa "ben güneşe çıkamıyorum, o yüzden biraz süt içeyim balık yiyeyim" dese ne olacak? D vitamini hafife alınacak bir mevzu değil. Arkadaş böyle bir soru sorduysa bir sebebi vardır. Nereye gidiyoruz anlayamadım yani doğru bilgi gereksiz diye taşlanır olmuş :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizi bu kadar agresifleştirecek birşey yazdığımı sanmıyorum. Tek eksik, cümleme ' evet d vitamini sentezini etkiler' eklemek olmuş. Çok büyük hata etmişim afedersiniz.

Geri
Yukarı