Güneş enerjili lamba iç mekanda çalışır mı?

Shalashaskaa861

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Doğrudan güneş alması lazım ayrıca dış ortam için yapılan bir ürün oda içinde çok göz yorar kapalı ortam için yapılan ürünlerim renkleri falan farklı oluyor birde gereğinden fazla aydınlatır.

Doğrudan güneş alması lazım ayrıca dış ortam için yapılan bir ürün oda içinde çok göz yorar kapalı ortam için yapılan ürünlerim renkleri falan farklı oluyor bir de gereğinden fazla aydınlatır.

Peki hocam odama güneş enerjisiyle çalışan bir ışık koymayı planlıyorum nasıl bir ürün alabilir (ana ışık kaynağı olarak kullanmayacağım)

Güneş gören kısmını elektrikçiye kablo ile uzattırıp kullanamaz mısın? (güneş panelini.) Aslında mantıklı geldi ama bilmiyorum.

Benim de aklıma öyle bir fikir geldi bakıyorum o tarzda ürün var mı yoksa kendim kesip öyle bir ürün yapmayı düşünüyorum sonucunu buraya yazarım.
@Shalashaskaa861 cama solar panel takıp kabloyla şarj edilebilir ışık sistemine bağlayabilirsin ama mantıklı değil. Daha pahalıya mal olur.

Üzerindeki solar panellin çok pahalı olacağını düşünmüyorum.

@Shalashaskaa861 basit bir şekilde yapılır, solar paneli cama koy kablosunu yapacağın şarj devresime bağla diğer kısmınıda pile bağla pilide ampülu bağla.
@Shalashaskaa861 amacın tasarruf yapmaksa hiç tasarruflu olmaz.

Aklıma takılan tek şey solar panel güneşe doğrudan bakmak zorunda mı odamın camı Kuzey'e bakıyor.
@Shalashaskaa861 basit bir şekilde yapılır, solar paneli cama koy kablosunu yapacağın şarj devresime bağla diğer kısmınıda pile bağla pilide ampülu bağla.
@Shalashaskaa861 amacın tasarruf yapmaksa hiç tasarruflu olmaz.

Tasarruf için değil zaten evin elektrik sistemi sıkıntılı biraz ışıkları evin elektriğine bağlamak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı