Güneş sebebiyle parlaklığı %100 yapmak gözlere zarar verir mi?

AhmetMesser

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yılda en az bir kere hepimizin başına gelir güneş çok parlak olduğu için ekranı rahat görmemize engel olur bazı şeyleri rahat göremeyiz hele oyunlarda çok çile çekeriz.
Bu sebeple de monitörümün parlaklığını %100 yapmak istiyorum gözlerime zarar verir mi?

Gece için işletim sisteminden gece ışığını düzenli ve otomatik olarak açılacak ve kapanacak tarihi girersen geceleri %100 olsa bile gece ışığı özelliği sayesinde bir zarar geleceğini sanmıyorum.

Gözlerin monitörden de yüksek parlaklığı olan ortama alışkın olduğu için zarar verici olacağını sanmam.

O durumda parlaklık değil, uzun süreler aralıksız oyun oynanıyorsa aynı mesafedeki bir objeye sürekli odaklanmak başka problemlere neden olabilir.
Gece için işletim sisteminden gece ışığını düzenli ve otomatik olarak açılacak ve kapanacak tarihi girersen geceleri %100 olsa bile gece ışığı özelliği sayesinde bir zarar geleceğini sanmıyorum.
Hocam ben monitör parlaklığını 80-100 arasında kullanıyorum sürekli. Canlı renk görmek benim için önemli oluyor. Şükür hiçbir sorun yok gözlerimde.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı