Güngören'deki silahlı saldırıda 16 yaşındaki Zafer vefat etti

Bu ülke hep böyleydi. TikTok apttaları öne çıkardı olan bu. Artı olarak 10 kişi girmezdi diyorsunuz sağ sol mevzularını hatırlatayım.

O siyasi mevzu. Siyasi mevzularda adam roketatar bile çeker. Ben ergenler arası mevzulardan bahsediyorum. Daha geçenlerde bizim okuldan birisi kız mevzusu yüzünden bıçaklandı.

Bu ülkede silah bu kadar kolay bulunmamalı.

Aksine, bireysel silahlanma ve silah satışı olmalı. Düzgün testler ile sıradan vatandaşların da silah edinebilmesi gerekiyor. İllegal olarak silah alacak kişiler bunu zaten buluyor. Konudan bağımsız olarak söylüyorum.

Bu ülkede dayak yiyen yediği dayağı hazmedemeyip ya silah çekiyor ya bıçak sonra da erkeğim diye sokakta geziyorlar.

Aksine, bireysel silahlanma ve silah satışı olmalı. Düzgün testler ile sıradan vatandaşların da silah edinebilmesi gerekiyor. İllegal olarak silah alacak kişiler bunu zaten buluyor. Konudan bağımsız olarak söylüyorum.

Hocam bende bu fikirdeydim fakat detaylı düşününce uygulanabilir olduğunu düşünmüyorum.

Bireysel silahlanma olursa böyle olaylar tavan yapar, zaten ekonomik, siyasal vb. nedenlerden dolayı ülkenin psikolojisi bozuldu ve herkes patlama eşiğinde.

Kardeşim burası Amerika mı?

O siyasi mevzu. Siyasi mevzularda adam roketatar bile çeker. Ben ergenler arası mevzulardan bahsediyorum. Daha geçenlerde bizim okuldan birisi kız mevzusu yüzünden bıçaklandı.
Siyaset dışında okul kavgaları çok oluyordu eskiden ve onlarca ergen bıçak getiriyordu. Şuanda bıçak silaha döndü.
Telegram üzerinden bile silah almak çok kolay ve 2 bin TL gibi çok komik fiyatlara.

Bu ülke hep böyleydi. Tiktok apttaları öne çıkardı olan bu. Artı olarak 10 kişi girmezdi diyorsunuz sağ sol mevzularını hatırlatayım.
Hayır bu ülke hep böyle değildi. Anarşi başka bir şey sağ sol mevzuları ile bir toplumun dinamiklerini açıklayamazsın. Ben de sana 90-2005 arasını hatırlatayım o zaman. Nazaran en rahat olduğumuz dönemlerdi. 80'de kanı bozulan milletin 90 da adam olacağı tuttu da 2015 sonrasında tekrar mı kanı bozuldu ?

Kardeşim burası Amerika mı?
Mevzunun Amerika ile ilgisi yok, her konunun yorumlarına gelip troll bir biçimde kin kusmayı bırakın. Sokaklar ve ticaret liseleri gibi geri kalmış liselerdeki öğrencilerin hepsi kavga etmeye meyilli öğrenciler. Bir de çıkıp bireysel silahlanma olursa ve ülkenin bir çoğunluğu silaha sahip olursa en küçük tartışmalarda bile çekip vurur. Ülkenin %90'ının psikolojisi bozuk zaten, herkes patlama eşiğinde.

Geri
Yukarı