Günler çok hızlı geçiyor

Sweet Johnson

Decapat
Yer
İzmir / Bornova
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sabah 6:15’te kalkıyorum, okula gidiyorum. 2:10’da eve geliyorum. Saat 3’e kadar dinleniyorum, 3’te ödevlere başlıyorum. Ödevlerin çokluğuna göre 16: 30’da veya 17: 30’da ödevleri bitiriyorum. 18: 30’a kadar CoD, GTA Sa falan bir şeyler oynuyorum. Ondan sonra akşam da serbest takılıyorum, saat 10’da falan yatıyorum. Sadede gelirsek; güne bir bakıyorum sabah olmuş, ondan sonra bir bakıyorum gece olmuş. Günler çok hızlı geçiyor. Okulu seviyorum. Okulda zaman çok hızlı geçiyor. Okuldan eve gelince de bir baktım ödev falan falan gün bitmiş. Günü daha dolu dolu geçirebilmek için neler yapabilirim, neler önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunuzun cevabı değil ama hangi okula gidiyorsunuz? 2.10'da okuldan çıkmak iyiymiş.

Cevabınıza gelirsek: 6.45'te kalkıp 9'da okulda oluyorum. 5.20'de de eve geliyorum. Sizin dediğiniz gibi gelince ben de bütün ödevleri bitirmeye çalışıyorum (öğretmenlerimiz fen lisesi kavramını günlük 200 soru ödev vermek gibi algıladığı için bitmiyor tabi). Hafta içi bilgisayar oynamayı bırakın gitar çalmaya bile vakit bulamıyorum. Bence günün size boş gelmesinin sebebi okulunuzun kısa sürmesi. Günü daha dolu geçirmeniz için en iyi önerim kitap okumanızdır. Bisiklet sürebilirsiniz, dışarı çıkabilirsiniz. Bir hobi edinin ve onunla ilgilenin.

Bana da bazen öyle geliyor, fakat vize haftası öyle bir hızlı ve acılı geçiyor ki, ancak vize haftası geçince o acıyı hissedebiliyorum. Lisedeyken benim okulum 6'da bitiyordu, kurslar dahil. Eve gidince çok az yatıp, yemek yedikten sonra test çözüyordum son sınıfta.

7.00'da kalkıp 8.00'da okulda oluyorum ve1.40 gibi bitiyor okulum. Sonra eve gelince ya ders çalışıyorum, ya okçuluk kulübüne gidiyorum ya da en fazla 2 kişi ile çantaları alıp akşama kadar sohbet ede ede yürüyoruz. Son seçeneği değerlendir bence :)

2:10'da eve gelmek güzel bir şey gerçekten. Kaçıncı sınıfsın? Hala ödev veren kaldı mı yav? :D Sınava hazırlanmıyorsan bu kadar fazla ödeve vakit ayırmak mantıksız. Diğer öğrenciler de senden farklı değil açıkçası extreme şeyler yapan yoktur burada bence. :D

Daha okula gidiyorsun yani yaşın küçük ve şimdiden günler hızlı geçiyor diyorsan 30lu yaşlarına geldiğinde napacaksın :) Hiç abartmıyorum 16-17 yaşındayken geçirdiğim 1 sene, şuan geçirdiğim 5 seneden daha uzundur. Einstein ışık hızına yaklaştıkça zaman yavaşlar dedi ve ispatlandı. Onla alakalı olabilir. Ergenlik zamanları "hızlıydık" çok... 😁

Sorunuzun cevabı değil ama hangi okula gidiyorsunuz? 2.10'da okuldan çıkmak iyiymiş.

Cevabınıza gelirsek: 6.45'te kalkıp 9'da okulda oluyorum. 5.20'de de eve geliyorum. Sizin dediğiniz gibi gelince ben de bütün ödevleri bitirmeye çalışıyorum (öğretmenlerimiz fen lisesi kavramını günlük 200 soru ödev vermek gibi algıladığı için bitmiyor tabi). Hafta içi bilgisayar oynamayı bırakın gitar çalmaya bile vakit bulamıyorum. Bence günün size boş gelmesinin sebebi okulunuzun kısa sürmesi. Günü daha dolu geçirmeniz için en iyi önerim kitap okumanızdır. Bisiklet sürebilirsiniz, dışarı çıkabilirsiniz. Bir hobi edinin ve onunla ilgilenin.
Bugün kitap okumaya başladım çok güzel. Kitap okumak insana yaşadığını hissettiriyor. (Bu arada 7. sınıfım)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı