Günlüğü 100 TL'ye çalışmak

k5ynr

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 17 yaşındayım, günlüğü 100 TL'ye ağır işte çalışmak sizce normal bir fiyat mı bu ekonomide? Ailem çalışmamı istiyor ancak ben ağır iş olduğunu belirtmeme rağmen anlamıyorlar hadi günlüğü 150 160 TL olsa çalışırım da 100 TL az geliyor. (10 saatten fazla çalışıyorum.)
Sizlere danışmak istedim fikirlerinizi beyan edebilir misiniz?

İster 17 ister 10 yaşında ol,asgari ücretin belirlendiği fiyatın altında çalışmak yasalara aykırıdır.
Dünde benim başıma geldi.Birde sen ağır iş diyorsun ağır işte çalışan işçiler bile aylık 8.000 tl ve üzerinde aylık alıyor günlüğü 250-300 tlye çalışıyor .

İster 17 ister 10 yaşında ol, asgari ücretin belirlendiği fiyatın altında çalışmak yasalara aykırıdır.
Dünde benim başıma geldi. Bir de sen ağır iş diyorsun ağır işte çalışan işçiler bile aylık 8.000 TL ve üzerinde aylık alıyor günlüğü 250-300 TL'ye çalışıyor.

Günlük 100TL'ye 10 saat çalışma nedir?
Bir de ağır iş diyorsunuz bana hiç mantıklı gelmedi.

100 TL çok az babam işi öğreneyim diye göndermek istiyor ancak orada da benim belim kırılıyor yani insaf biraz.

Abi ben 15 yaşında 140TL'ye çalısıyorum kabul etme 11-12 saat için 100TL değmez ki zaten asgari ücrete zam gelecek yani benim bile günlüğüm 170 TL civarında olacak

Merhaba arkadaşlar, 17 yaşındayım, günlüğü 100 TL'ye ağır işte çalışmak sizce normal bir fiyat mı bu ekonomide? Ailem çalışmamı istiyor ancak ben ağır iş olduğunu belirtmeme rağmen anlamıyorlar hadi günlüğü 150 160 TL olsa çalışırım da 100 TL az geliyor. (10 saatten fazla çalışıyorum.)
Sizlere danışmak istedim fikirlerinizi beyan edebilir misiniz?
Pek mantıklı gelmiyor ama işverenler özellikle 18 yaş altına çok haksızlık ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı