Günlüğü 100 TL'ye çalışmak

Pek mantıklı gelmiyor ama işverenler özellikle 18 yaş altına çok haksızlık ediyor.

Hem de nasıl haksızlık. Geçen sene 1 ay boyunca çalışmak zorunda kaldım 50 TL'ye öyle düşün bir de şu an her şeyi elime aldım babamın dükkanı olsa bile günlüğü 100 TL değmeyecek bir para.

Ağır işten kastınız tam olarak nasıl bir ve günlük 100 lira su şartlarda çok düşük ya dönemlerinde bende günlük yevmiyeli işlerde çalışıyorum fındık toplamak, çayır biçmek gibi. Bu yıl günlük 300 liradan aşağı fındık 750-800 liradan aşağı çayır için araziye insanlar girmiyor.

Haa şimdi işler biraz değişti, amcanın dükkanı ise bir şey diyemem şimdi.

Ve para içinmi çalışıyorsun? Sorusuna verilecek cevap 'evet' olacaktır.

Cevabım zaten evet oldu ancak amcamın dükkanı olması da bir şey değiştirmez orada çalışan çocuklara 150'den yüksek verip de aynı işi yapan bana yeğeniyim diye az vermesi ayrıca benim onlardan fazla çalıştığımı bilmesi can sıkıcı.

Ağır işten kastınız tam olarak nasıl bir ve günlük 100 lira su şartlarda çok düşük ya dönemlerinde bende günlük yevmiyeli işlerde çalışıyorum fındık toplamak, çayır biçmek gibi. Bu yıl günlük 300 liradan aşağı fındık 750-800 liradan aşağı çayır için araziye insanlar girmiyor.

Ağır işten kastım, günde yüzlerce eşya paketleme, taşıma, temizlik olsun her işe ben koşuyorum amcamın dükkanı olduğu için her işe beni gönderiyor özellikle.

Cevabım zaten evet oldu ancak amcamın dükkanı olması da bir şey değiştirmez orada çalışan çocuklara 150'den yüksek verip de aynı işi yapan bana yeğeniyim diye az vermesi ayrıca benim onlardan fazla çalıştığımı bilmesi can sıkıcı.
Bu problem aile içindeki babanızın ve amcanızın size karşı tutumuyla alakalı bir durum hocam.
Eğer hiç tanımadığınız bir yerde çalışsaydınız en kötü şikayet edin derdimde sizin amcanız sizinle aynı işi yapan başkasına daha fazla para veriyor,size daha az para verdiğini söylediniz.

Buna diyecek tek birşey yok gibi,millet normalde akrabasını vs. kayırır sizinkilerde eziyor.

Bu problem aile içindeki babanızın ve amcanızın size karşı tutumuyla alakalı bir durum hocam.
Eğer hiç tanımadığınız bir yerde çalışsaydınız en kötü şikayet edin derdimde sizin amcanız sizinle aynı işi yapan başkasına daha fazla para veriyor, size daha az para verdiğini söylediniz.

Buna diyecek tek bir şey yok gibi, millet normalde akrabasını vs. kayırır sizinkilerde eziyor.

Katılıyorum, 100 TL cidden hiçbir şeye yetmiyor harcamaya bile değmiyor. Hele ki başkalarına fazla vermesi çok can sıkıcı. Çevremde başka iş de bulamıyorum aslında hedefim üniversite sınavına hazırlanmak ama cebimde de ihtiyaçlarımı karşılayabilecek paramın olmasını istiyorum ancak çok az kaç kere söylediğim gibi.

100 TL çok az babam işi öğreneyim diye göndermek istiyor ancak orada da benim belim kırılıyor yani insaf biraz.

Hocam ben hiç ağır işlerde çalışmadım ama bel ağrılarım var yaşım 22. O yüzden çok dikkatli ol canından değerli değil. Hele ağır iş herkesin yapabileceği bir şey değil. Bu yüzden ağır iş yapanların daha fazla para alması lazım.

Bugün dememe rağmen para için mi çalışıyorsun muamelesi gördüm, dükkan amcamın.

Öyle amca olmaz olsun yani.

Hocam ben hiç ağır işlerde çalışmadım ama bel ağrılarım var yaşım 22. o yüzden çok dikkatli ol canından değerli değil. Hele ağır iş herkesin yapabileceği bir şey değil. Bu yüzden ağır iş yapanların daha fazla para alması lazım.

Öyle amca olmaz olsun yani.

Sağ olun hocam herkesin önerilerini dikkate alarak babamla konuşacağım kabul etmese direk çıkacağım işten para için çalışıyorum sonuçta dükkan benim diye belimi ağrıtıp o paraya katlanamam.

Merhaba arkadaşlar, 17 yaşındayım, günlüğü 100 TL'ye ağır işte çalışmak sizce normal bir fiyat mı bu ekonomide? Ailem çalışmamı istiyor ancak ben ağır iş olduğunu belirtmeme rağmen anlamıyorlar hadi günlüğü 150 160 TL olsa çalışırım da 100 TL az geliyor. (10 saatten fazla çalışıyorum.)
Sizlere danışmak istedim fikirlerinizi beyan edebilir misiniz?

Saatin 10 TL'ye geliyor yolda para arasan 1 saat boyunca en kötü 20 TL çıkar sen oradan hesapla mantıklı olup olmadığını.

Yeni konular

Geri
Yukarı