Günlük kaç soru çözüyorsunuz?

Ben de geçen sene LGS ye girdim 454 puan aldım. Arkadaşlarımın çoğundan az soru çözdüm önemli olan anlayarak çözmek. Benim tam puan yapan arkadaşım vardı sabit her gün 120 soru çözüyordu. Ama 5.sınıftan beri düzenli soru çözüyordu.

8. Sınıfım. Günlük 180 soru+45 dk kitap. Sizce de çok değil mi? Siz günlük ne yapıyorsunuz?

Ben lise için sınava hazırlanırken günde 60 soru çözerek 495 puan almıştım, yüzdelik dilimim 0.2 gelmişti.

Önemli olan verimli çalışmak ve yapamadıklarınızı sormak. Yapamadığınız yerleri öğrenmezseniz verim alamazsınız.

Soru sayısı olarak çalışma veriminiz düşmeyecek şekilde çalışabildiğiniz kadar çalışın.

Çok soru çözerek önemli bir yere gelineceğini sanmıyorum. Eksikliklerini kapatarak ve verimli çalışarak daha iyi bir noktaya gelineceğine inanıyorum. Ben lise sınavında 462 alırken kardeşim aynı yöntemle 476 aldı. Çok soru çözen kuzenim ise üniversite sınavında 320 aldı.

8. Sınıfım. Günlük 180 soru+45 dk kitap. Sizce de çok değil mi? Siz günlük ne yapıyorsunuz?
Bence abartmaya hiç gerek yok soruları. Günlük fazla abartıya kaçmadan iyi sorular çözerseniz iyi yerlere gelirsiniz. Günlük 500 tane 'a+5 =7 ise a kaçtır? ' gibi sorular çözerseniz işte o zaman bir şey gelmez sınavda.

Yeni konular

Geri
Yukarı