Günlük Kullanım İçin Laptop Tavsiyesi

mdenizay

Kilopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Full Stack Developer
Merhabalar. Evimde oyun vb. konularda idare eden bir masaüstü bilgisayarım var. Okulda boş zamanlarımda Pyhton, PHP yazabileceğim, basit anlamda Photoshop kullanabileceğim, ofis programlarını kullanabileceğim bir laptopa ihtiyacım var.

Uzun batarya ömrü, yekpare tasarım, incelik ve hafiflik arayışındayım. Ayrıca SSD olması beni çok mutlu eder.
Bir kere alıp uzun süreler kullanmak üzere MacBook mu almalıyım yoksa giriş seviyesi bir laptop mu almalıyım? Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bütçem aslında az ama yemeden içmeden kısıp almaya çalışırım.

Gönül ister ki XPS 13, MSI PSxx, Macbook Pro, Thinkpad X1 Carbon gibi modellere yönelin. (Bunlardan alabileceğiniz en uygunu sanırım MSI PS42. İndirimlerle 6 bin civarına düşüyor.)

macOS işletim sistemiyle özel bir işiniz olmayacağı için, kendinizi sıkıp Mac için para biriktirmenizi önermem.

Bütçeniz belirli olmadığı için sizi de zorda bırakmak istemiyorum. Tam olarak şunu alın demeyeceğim fakat tavsiyem; 8GB RAM, SSD ve 1.6GHz veya daha hızlı bir İşlemci'den (tercihen 8. veya 9.nesil) aşağıya gitmeyin.

Bence MX150 ekran kartlı ve ssd'si olan ince laptoplara yönelin. Genelde 8250u işlemcili oluyorlar 4k civarı bulabilirsiniz.

4K civarında verdiğiniz özelliklerle birlikte, 6-10 saat pil ömürlü 2kg altı cihaz bulmak çok zor. Bildiğiniz bir cihaz varsa ben de bakmak istiyorum. Benim en yakın gördüğüm Acer Spin 3 SP314-52. 4,5K bir fiyatı var.

Gönül ister ki XPS 13, MSI PSxx, Macbook Pro, Thinkpad X1 Carbon gibi modellere yönelin. (Bunlardan alabileceğiniz en uygunu sanırım MSI PS42. İndirimlerle 6 bin civarına düşüyor.)

macOS işletim sistemiyle özel bir işiniz olmayacağı için, kendinizi sıkıp Mac için para biriktirmenizi önermem.

Bütçeniz belirli olmadığı için sizi de zorda bırakmak istemiyorum. Tam olarak şunu alın demeyeceğim fakat tavsiyem; 8GB RAM, SSD ve 1.6GHz veya daha hızlı bir İşlemci'den (tercihen 8. veya 9.nesil) aşağıya gitmeyin.

4K civarında verdiğiniz özelliklerle birlikte, 6-10 saat pil ömürlü 2kg altı cihaz bulmak çok zor. Bildiğiniz bir cihaz varsa ben de bakmak istiyorum. Benim en yakın gördüğüm Acer Spin 3 SP314-52. 4,5K bir fiyatı var.

Hocam Monster Huma tarzı cihazlar nasıl? Bu bütçe ile MX250 almak mantıksız mı?

Mx250 için bu var ama bence mx150 ile arasında çok fark olmadığından dolayı daha uygun fiyata mx150li bulunur. Hatta dün 3700 e acer swift vardı bugün stoklar bitmiş.

Performans olarak nasıldır MX150? Satisfactory, Cities Skylines gibi oyunlarda? Keza biraz biraz premiere kullanıyorum full hd videoları kes biç renk ayarla yapıyorum 3 5 dakikalık klipler şeklinde. Nasıl bir performans alırım

Performans olarak nasıldır MX150? Satisfactory, Cities Skylines gibi oyunlarda? Keza biraz biraz premiere kullanıyorum full hd videoları kes biç renk ayarla yapıyorum 3 5 dakikalık klipler şeklinde. Nasıl bir performans alırım
Mx150 = gt1030 yani çok düşük bütçe için toplanan oyun bilgisayarlarında kullanılan ekran kartı. Cs go tarzı oyunları rahat oynatır ancak ısınır sonuçta incecik laptop ve fanı olmuyor bu laptopların. Cities skylines rahatça oynanır bence ki performans testleri vardır onları izleyin. Kes biç işlerini de anlamam oyun performansına bakarak kendiniz tahmin yürütebilirsiniz. Ben ucuzdan mx150 laptop görürsem atarım linki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı