Günlük kullanım için MacOS ve oyun için Windows 10 deneyimim

Arkadaşlar bu hafta MacOS kurdum, bakın ciddiyim 5-6 yaşımdan beri Windows XP, 7, 8 ve 10 kullandım. Ama 2 günlük macOS kullanımım kadar hiçbir şey bu kadar keyif vermedi. Resmen Windows 10 kupkuru gözüktü gözüme. Programların kurulma ve OS içinde gezinim macOS'da çok hızlı. SSD'ye kurduğum için de çok iyi çalışıyor.

Ben neden şimdiye kadar Windows kullandım hala düşünüyorum.

Clover ile dual boot yaptığım için bilgisayarın düğmesine bastığım anda 2 saniye sonra boot yeri geliyor ve seçim yapıyorum. MacOS tabi ki clover olduğu için 30 saniye "içinde" açılıyor. Windows ise 0'dan açılışı 10 saniye. Samsung 850 Evo SSD kullanıyorum. 1 kere sorun yaratmadı, gene SSD alsam 200 fazla verir Samsung alırım.

MacOS ile oynanabilecek oyunların sayısı kısıtlı ve performanssız. Zaten mühendisler iş ve render için yaptı bu işletim sistemini. Windows ise her bilgisayara kurulmak için ve standart kullanıcıların kolay kullanıbilmesi ve her türlü programı açabilmesi için yazılmıştır.

Bana göre macOS şuan gördüğüm günlük kullanım ve iş için en en mükemmel işletim sistemi. Macbook'lara o kadar para veren insanlara %100 hak veriyorum.

Oyun oynayacağım için OS'lar arası geçişler 1 dakikadan kısa ve çok güzel bir deneyim.

Eğer ki macOS her oyunu açıp, Windows ile aynı performansı verseydi, anında kasamı satıp 2021 M1 Macbook Pro ve GTX 960 E-GPU yapardım.

Ölmeden önce kesinlikle dual boot kullanın.

+1. Dell G3 cihazım vardı M1 MacBook Air'e geçmeden önce. Oynamak istediğim bir sürü oyun vardı lakin MacOS'un rahatlığı için oyunları feda edip geçtim. Pişman mıyım? Eh bazen oyun oynamak istediğim oluyor elbet lakin GeForce NOW, Parallels ve Crossover ile hallediyorum bir şekilde. Şu an aklımda Xbox Series S veya ikinci bir kasa toplayıp uzak masaüstü ile oyun oynamak var. Karar veremedim lakin yine de kullanmaya kesinlikle değer bir cihaz. Fan gürültüsünden bıkmış bir insan olarak odamın daha önce bu kadar sessiz olduğunu hatırlamıyorum.

Eğer ki macOS her oyunu açıp, Windows ile aynı performansı verseydi, anında kasamı satıp 2021 M1 Macbook Pro ve GTX 960 E-GPU yapardım.
MacOS Big Sur GTX 960'ı desteklemiyor, M1 serisi cihazlar da E-Gpu desteklemiyor. M1'in GPU gücü GTX 1050 gücünde ki 960 ile arada pek bir fark yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı