Günlük kullanım ve render odaklı RTX 4050 laptop önerisi

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Merhaba, düşündüğüm bir ürün var.

Normalde HP Victus'un 13500H'lı 4050 modelinden alacaktım, her konuda okeydim ancak ekranı benim için bayağı olumsuz olunca vazgeçtim. 3050ti almak istemiyorum. Sizce bu ürün ekran ve kalite genelinde nasıldır?

Pil konusunda iyi olmadığı kesin. Bir de 30000TL'lik bir ASUS TUF modeli var. O genel olarak çok iyi ama işlemcisi 12500H'a göre meh. Tam bunu yazarken fiyatı 32000TL'ye çıktı. Müthiş.

Tek seçeneğim bu gibi görünüyor, varsa başka 4050'li öneriniz. Beklerim.

Merhaba, düşündüğüm bir ürün var.

Normalde HP Victus'un 13500H'lı 4050 modelinden alacaktım, her konuda okeydim ancak ekranı benim için bayağı olumsuz olunca vazgeçtim. 3050 Ti almak istemiyorum. Sizce bu ürün ekran ve kalite genelinde nasıldır?

Pil konusunda iyi olmadığı kesin. Bir de 30000TL'lik bir ASUS TUF modeli var. O genel olarak çok iyi ama işlemcisi 12500H'a göre meh. Tam bunu yazarken fiyatı 32000TL'ye çıktı. Müthiş.

Tek seçeneğim bu gibi görünüyor, varsa başka 4050'li öneriniz. Beklerim.

Hocam RAM takviyesi yapmak lazım ama.

Ne üstteki MSI ne attığınız Gigabyte alınmaz, birinin ekran kartı 45watt diğerinin hiç olumlu yorumları yok forumda da.

Benim önerim bütçenizi arttırabilirseniz forumda da sık sık önerilen, diğer kasalarından ayrı tutularak oldukça olumlu incelemeleri olan Excalibur G870'e bir şans verebilirsiniz

4060'lısı 26.999₺:

4050'lisi 24.499₺:

Eğer işlemciden feragat etmeyi düşünürseniz bütçenize uygun şuan çok güzel bir fırsat var Amazon'da, soğutma performansı, ekran paneli & kasa kalitesi vs olsun bu fiyata çok iyi bir laptop Legion 5:

Ne üstteki MSI ne attığınız Gigabyte alınmaz, birinin ekran kartı 45watt diğerinin hiç olumlu yorumları yok forumda da.

Benim önerim bütçenizi arttırabilirseniz forumda da sık sık önerilen, diğer kasalarından ayrı tutularak oldukça olumlu incelemeleri olan Excalibur G870'e bir şans verebilirsiniz

4060'lısı 26.999₺:

4050'lisi 24.499₺:

Eğer işlemciden feragat etmeyi düşünürseniz bütçenize uygun şuan çok güzel bir fırsat var Amazon'da, soğutma performansı, ekran paneli & kasa kalitesi vs olsun bu fiyata çok iyi bir laptop Legion 5:

Merhaba, eski bir casper servisinde çalışıyorum. Bu ürünlere şans verebileceğimi sanmıyorum :D

Merhaba, eski bir casper servisinde çalışıyorum. Bu ürünlere şans verebileceğimi sanmıyorum :D
Valla hocam o zaman en iyisini siz bilirsiniz, bende hiç yaklaşmam Casper'a hatta 3'ü arasında Legion tercihim olurdu ki zaten farklı konfigürasyonda Legion kullanıyorum ama forumda bu G870 çok övülünce öneri olarak sunayım dedim

Valla hocam o zaman en iyisini siz bilirsiniz, bende hiç yaklaşmam Casper'a hatta 3'ü arasında Legion tercihim olurdu ki zaten farklı konfigürasyonda Legion kullanıyorum ama forumda bu G870 çok övülünce öneri olarak sunayım dedim
Patronla konuştuğumda 4050 seçeneklerinin ülkemizde ne kadar sınırlı olduğundan bahsedip geç olmadan ne bulursam almam gerektiğini söyledi. 4050 harici mi düşünsem acaba 🤨

Patronla konuştuğumda 4050 seçeneklerinin ülkemizde ne kadar sınırlı olduğundan bahsedip geç olmadan ne bulursam almam gerektiğini söyledi. 4050 harici mi düşünsem acaba 🤨
Bence attığım Legion çok iyi bir seçenek, özellikle ekran ve soğutma kalitesi konusunda tatmin olacağınızı düşünüyorum. RTX4050 ile RTX3060 arasında aman aman bir performans farkıda yok, ki patronunuzunda dediği gibi bu bütçede alınabilecek laptoplar ve ekran kartı watt değerleri belli

Tek büyük eksisi işlemcisi oluyor maalesef, ben i7 11600h ve 2k ekranlısını aldım 2 hafta önce. Bundan öncesinde mağazalara gidip HP Victus ve diğer modellere bakmıştım iyi ki tercihimi Legion'dan yana kullanmışım diyorum

Eğer Asus TUF'a veya daha üst konfigürasyondaki Asus Rog Strix, HP Omen veya Lenovo Legion serilerine bütçe çıkamıyorsanız bence Legion tercihiniz olabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı