Günlük kullanımda Ani takılmalar

Ra s

Hectopat
Yer
Ashina Castle
Daha fazla  
YouTube üzerinden video izlerken bile saniyelik takılmalar yaşıyorum. Isınmayla alakalı olabileceğini düşünüp temizlik macun işlerini hallettim yine olmadı. İşlemciyi düşük güç modunda da çalıştırsam yüksek performansta da çalıştırsam değişen bir şey olmuyor. 45 50 derecelerde bile video izlerken dakikada bir takılmalar oluyor saniyelik. Tabi oyun içerisinde de olmakta. Malwarebytes ve Windows Defender ile tarama yaptım fakat bir sonuç alamadım. i5 8300H 1050 4 GB 8 GB RAM olan laptop kullanıyorum. Nasıl çözebilirim yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun süredir format atmadıysanız, temiz bir format işi çözebilir.

Windows'un kurulu olduğu SSD 128 GB boş alan 20 GB da yetersiz mi?

2 yıla yaklaştı galiba kaçamayacağım daha fazla :D

Hocam, size sanırım SSD dolu diye problem çıkartıyor. Limitini arttıramazsanız bir şeyler silmelisiniz. Ek olarak, temiz bir format atarsanız çok iyi olur.

windowsun kurulu olduğu ssd 128 gb boş alan 20 gb da yetersiz mi ?

2 yıla yaklaştı galiba kaçamayacağım daha fazla :D
Yetersiz. Windows tuşuna basılı tutup "R" tuşuna basıp aşağıdakileri yazın:
temp bu kodu yazdıktan sonra o dosya içindeki her şeyi silin.
%temp% bu kodu yazdıktan sonra o dosya içindeki her şeyi silin.
prefetch bu kodu yazdıktan sonra o dosya içindeki her şeyi silin.
Silinmiyorsa atlaya tıklayın.
Kaç GB alan boşaldıysa bana haber verin.

Yetersiz. Windows tuşuna basılı tutup "R" tuşuna basıp aşağıdakileri yazın:
temp bu kodu yazdıktan sonra o dosya içindeki her şeyi silin.
%temp% bu kodu yazdıktan sonra o dosya içindeki her şeyi silin.
prefetch bu kodu yazdıktan sonra o dosya içindeki her şeyi silin.
Silinmiyorsa atlaya tıklayın.
Kaç GB alan boşaldıysa bana haber verin.
8 gb alan boşaldı. sanal bellek için de ssd 20 gb a yakın alan kullanıyor ram yetersiz olduğu için yapmıştım

8 GB alan boşaldı. Sanal bellek için de SSD 20 GB'a yakın alan kullanıyor RAM yetersiz olduğu için yapmıştım.

Sanırım bilgisayara bakım yapmıyorsunuz. 3. parti yazılım önermem fakat, AVG TuneUp büyük yer açabilir. Bu yüzden 30 gün ücretsiz deneme sürümü size yetecektir.

Sanırım bilgisayara bakım yapmıyorsunuz. 3. parti yazılım önermem fakat, AVG CleanUp büyük yer açabilir. Bu yüzden 30 gün ücretsiz deneme sürümü size yetecektir.

Uygulayıp sonuçtan haberdar edeceğim.

Uygulayıp sonuçtan haberdar edeceğim.

Uygulama içerisinden birçok bölümden tarama yapın. Özellikle sadece temizleme değil, HDD/SSD birleştirme, optimize etme özellikleri var. Kısacası SSD biraz daha hızlı çalışacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı