Günümüz donanım fiyatlarında uçukluk

Befehle

Kilopat
2003'den beri ilk defa doğru düzgün bir bilgisayar toplayacağım, sahip olacağım. Bu fiyatlar çok garibime gitti dolar kuru hemen hemen geçen senenin sonbaharında aynıyken bu fiyatların 2 katı olması konusu çok moralimi bozdu. 3 yıl götürecek bir bilgisayar toplamak amacım ama 3500'den aşağı tutmuyor.
RX 570
Ryzen 5 1600
8 GB 3200MHz Bellek
A320 Anakart
500W PSU

Bu donanımlar en ucuz sitelerden topladığım şekilde 3460 TL tutuyor.
Hazır kasa mı almalıyım yoksa toplama mı bilemedim. Hangisi daha karlı olacaktır? Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2003'den beri ilk defa doğru düzgün bir bilgisayar toplayacağım, sahip olacağım. Bu fiyatlar çok garibime gitti dolar kuru hemen hemen geçen senenin sonbaharında aynıyken bu fiyatların 2 katı olması konusu çok moralimi bozdu. 3 yıl götürecek bir bilgisayar toplamak amacım ama 3500'den aşağı tutmuyor.
RX 570
Ryzen 5 1600
8 GB 3200MHz Bellek
A320 Anakart
500W PSU

Bu donanımlar en ucuz sitelerden topladığım şekilde 3460 TL tutuyor.
Hazır kasa mı almalıyım yoksa toplama mı bilemedim. Hangisi daha karlı olacaktır? Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Ben biraz beklemeni tavsiye ederim ben de bilgisayar toplamak için fiyatları düzenli takip ediyorum özellikle mart ayından itibaren ilginç bir şekilde fiyatlar çok yükseldi.

1200 lira civarına alınabilen R7 2700X şu an 1900'lere dayanmış dolar kurunun o kadar da artmamasına rağmen. R5 3600 ise stokları çoğu yerde tükenmiş durumda. Stokların azalmasındandır diye düşünüyorum.

Bende seninle aynı durumdayım yıllar sonra bir PC toplayayım dedim fiyatlar tavan yaptı bende çareyi parça parça toplamakta buldum mesela 2 hafta önce anakartı aldım. İndirim kovalayıp param oldukça parçaları almaya çalışıyorum. Biraz fazla zaman alır belki ama başka çare yok sende bu şekilde yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı