Günümüz için hangi RAM'ler yeterli?

8 GB artık günümüz oyunlarına yetmiyor. En az 12 ideal olarak ise 16 GB(8x2) tercih etmeniz gerektiğini düşünüyorum. Neden 2 tane 8 GB RAM diyecek iseniz hemen açıklayayım Dual channel RAM olduğu zaman %15-%30 gibi bir performans artışı oluyor efendim.
Bir de DDR4 olmasına özen gösterirseniz drop yemeden rahat bir şekilde oyununuzu vs. bu işleri çok hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

8 GB artık günümüz oyunlarına yetmiyor. En az 12 ideal olarak ise 16 GB(8x2) tercih etmeniz gerektiğini düşünüyorum. Neden 2 tane 8 GB RAM diyecek iseniz hemen açıklayayım Dual channel RAM olduğu zaman %15-%30 gibi bir performans artışı oluyor efendim.
Bir de DDR4 olmasına özen gösterirseniz drop yemeden rahat bir şekilde oyununuzu vs. bu işleri çok hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

Maalesef benimki DDR 3.

Sadece internet tarayıcısını kullanmak için 8 GB ideal. Fakat oyun ve program çalıştırmak için 16 GB ideal diye düşünüyorum.

Eğer oyun oynamıyorsanız 8 GB 2400 Mhz işinizi fazlasıyla görür

Günümüz oyunlarını değil de, genellikle 2016 ve öncesi oyunlarını oynuyorsanız 8 GB 2400 Mhz

Günümüz oyunlarını yüksekte oynuyorsanız 16 GB 3200 Mhz fazlasıyla yeterli gelecektir

Gelecek yıllarda çıkacak oyunları da yüksekte oynamak isterseniz +24 GB 3200 Mhz

Geri
Yukarı