Günümüz oyunları için kaç GB RAM tercih edilmelidir?

Oyunlardan bahsediyoruz sen gelmiş render diyorsun :D

Anlattığın şeylerin tamamı optimizasyonla alakalı onu geçtim 12 GB diyorsun 12 GB az mı sence? Bahsettiğin miktar 4 5 sene 2 sene desen 16 GB kullanmaya başlayacak ki şimdiden optimizasyonu güzel oyunlar 12 GB kullanıyormuş diyorsun o zaman 1-2 seneye 16 GB kullanmaya başlar :D

Tek Ram'den ötürü drop olmaz ama. SSD'si sorunlu veya HDD üzerinden oynarsa, ekran kartı ısınırsa, cpu - gpu darboğazı olursa, ekran kartının Vram'i azsa, arka palnda çok işlem olursa yada işletim sisteminin yüzünden de fps drop olur.

Mesela Windows 11'de de FPS drop olur.
2x8 var Hogwart legacy de çok drop oluyordu. Oyunların geneli böyle mi olur yoksa Hogwartın optimizasyonu kötü olduğu için mi

Onunla alakalı bir durum değil ki, ekran kartı VRAM'i yüzünden o. En az 8 lazım 3070 falan da drop yiyor o oyunda.

Neye göre 4 5? 16 GB RAM zaten senelerdir dayanıyor 5 sene daha dayanmasının imkanı yok.En d
Onunla alakalı bir durum değil ki, ekran kartı VRAM'i yüzünden o. En az 8 lazım 3070 falan da drop yiyor o oyunda.

Neye göre 4 5? 16 GB RAM zaten senelerdir dayanıyor 5 sene daha dayanmasının imkanı yok.
1080 p En düşük ayarlarda 8 gb
İşlemcin ve ekran kartın nedir?
R5 5600 Rx 6600 Xt

Anlattığın şeylerin tamamı optimizasyonla alakalı onu geçtim 12 GB diyorsun 12 GB az mı sence? Bahsettiğin miktar 4 5 sene 2 sene desen 16 GB kullanmaya başlayacak ki şimdiden optimizasyonu güzel oyunlar 12 GB kullanıyormuş diyorsun o zaman 1-2 seneye 16 GB kullanmaya başlar :D
12 GB örnek verdim. Burada boş konuşacağına bana optimizasyonu iyi ve 10-12 GB RAM kullanan bir oyun göster bakalım? Kaç tane sayalabileceksin?

Yeni konular

Geri
Yukarı