Günümüz telefonlarının kameraları neden kötü?

Bonita

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bundan 1 sene evvel LG G4 marka telefon kullanıyordum. Yaklaşık 4 sene boyunca kullandım. Şu an Oppo Reno 5 kullanmaktayım. Konu şu, LG'nin kamerası mükemmelken nasıl oluyor da Xiaomi gibi, Oppo gibi telefonların kameraları bu kadar berbat olabiliyor? Oppo'nun ön kamerası tamam çok iyi ama arka kamerası rezalet.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan 1 sene evvel LG G4 marka telefon kullanıyordum. Yaklaşık 4 sene boyunca kullandım. Şu an Oppo Reno 5 kullanmaktayım. Konu şu, LG'nin kamerası mükemmelken nasıl oluyor da Xiaomi gibi, Oppo gibi telefonların kameraları bu kadar berbat olabiliyor? Oppo'nun ön kamerası tamam çok iyi ama arka kamerası rezalet.

Hocam aldığınız zamanın segmentine göre değerlendirin eğer LG G4 döneminin yüksek veya orta segmentiyse ve şu anki bahsettiğiniz Xiaomi ve Oppo telefonları düşük veya düşük-orta segmentse LG G4'e istinaden kötü çeker.

LG G4 o zamanların en tepe modeliydi çünkü. Reno 5 ise şimdiki zamanın orta segment telefonu. En büyük farkı da OİS oluşturuyor. Hala orta segment telefonlara OİS koymuyorlar. GCAM yüklerseniz doğallığı artar bu arada.

Xperia Z3+ kullanmıştım birkaç ay kadar 2 yıl önce, her ne kadar işlemcisi ısındığı için kamera ile uzun soluklu çekimler yapamıyor olsa da fotoğrafçılık açısından günümüz orta segment telefonlarını eleyecek kadar detaylı resim çekebiliyordu. Eski de olsalar üst segment oldukları için daha kaliteli kamera sensörlerine sahipler.
Bir de eski cihazlarda ön kameraya önem verilmezken özellikle selfie furyası ile ön kameralarda ciddi iyileştirmelere gidildi.

Yeni konular

Geri
Yukarı