Günümüzde internet kafe açmak mantıklı mı?

XLlonKJEE

Hectopat
Profesyonel bir internet kafe açmayı düşünüyorum ancak günümüzde bile evinde fiberi olmasa bile VDSL ile internete bağlanan evler oldukça yaygınlaştı, üstüne üstlük GeForce NOW gibi bir hizmet sunuluyor ki, bu internet kafe sektörünün direkt yıkılışı anlamına geliyor.

Bilen bilir İstanbul'da Apex internet kafe var çoğu Türk e-spor oyuncusu oradan çıkmadır, benim açmayı istediğim internet kafe o kadar profesyonel olmasa da, mahalle internet kafesi kadar da baştan savma değil.

Sizce günümüzdeki bu durumları göz önüne aldığımızda mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Göz önünde tutturanları görüyoruz elbet ama batıran da çok hocam.Fizibilitesini iyi yapman gerek bütçeni göz önünde bulundurup ortalama günlük müşterine göre gelir gideri hesapla.Bir de bu bilgisayarların sunucusu var işletim sistemleri güvenlik sitemleri fiber internet car curt ilk ay batmaya endeksli kur planını bak bakalım ne kadar batırıyor seni hatırı sayılır bir paraysa tutturman zor.
Göz önünde tutturanları görüyoruz elbet ama batıran da çok hocam.Fizibilitesini iyi yapman gerek bütçeni göz önünde bulundurup ortalama günlük müşterine göre gelir gideri hesapla.Bir de bu bilgisayarların sunucusu var işletim sistemleri güvenlik sitemleri fiber internet car curt ilk ay batmaya endeksli kur planını bak bakalım ne kadar batırıyor seni hatırı sayılır bir paraysa tutturman zor.

Şimdi gidip PS kafe açmak internet Cafe açmaktan daha iyi çünkü dediğin gibi GeForce NOW var ve insanlar saatliğine 5-10 ₺ vermek yerine 70 TL verip 1 ay oynamak istiyor zaten PC fiyatları malum onları çalıştırsan elektrik faturaları nı da sen düşün 10 kişiden o paraları çıkartman lazım yani PS Cafe açmak daha mantıklı o da çevren varsa. Bizim mahallede var dı abim ile gidiyorduk ama bu uygulamalar çıkınca o da battı kapattı yoksa açılır ama işte dediğim gibi.

Bulut oyun sistemleri gittikçe yaygınlaşacak. Google Stadia, xCloud gibi sistemler Türkiye'ye gelecek bu da internet kafeyi oyun için kullanan insanların azalması demek. Açmak mantıklı değil.

Fiber internet, işletim sistemleri vs bunlar kolay ve zaten yapılması gereken şeyler, bunlar düşünülerek yazıldı zaten bu konu. Sadece PC donanımları ve çevre birimleri teknik servisi açmak daha hayırlı sanırım.

Daha 2 sene öncesine kadar zaten bir internet kafem vardı ama kapatmak zorunda kaldım. Ailevi sıkıntılarla para yetiştiremedim diye kapattım, ama tekrar açmak istiyorum elime hazır para geçmişken.

İnternet kafe çok zahmetli iştir. Bilgisayarıdır, bilgisayarların bakımıdır falan çok uğraştırır. Masrafı da bir o kadar çıkar ayrıca pandemiden dolayı kapanmayacağının bir garantisi de yok. Büyük ihtimalle kapanmaz da her ihtimali göz önünde bulundurmak lazım.

Ben olsam internet kafeyi doğuda açarım net yani. Şanlıurfa'dayken her mahallede 1 internet Cafe vardı ve tıklım tıklım bilgisayarlarda öyle iyi değil he LoL Valorant anca açıyordu abiye sorduğumda aylık geliri 8000 10000 TL arasındaydı. Sebebi içecek çok satıyor elektrik faturası batıya göre az doğuda daha az bütçe olduğndan kimse evine oyun açacak güçte bilgisayar almıyor alsa dahi oyun oynadıklarını görünce satıyorlar. Cafe de pek açan yok çünkü zengin uğraşmıyor fakir de açamıyor.

Geri
Yukarı