Güvenmediğiniz büyük çaplı teknoloji şirketi hangisi?

Epic Games'e güvenmeyen adamın Microsoft'a güvenip Windows kullanması da ilginçmiş. Zorunluluktan mı?
Windows kullanıyorum ve bunun da sahipliğini Microsoft yapıyor. Minecraft oynuyorum, oyunun sahibi Microsoft. OneDrive kullanıyorum, sahibi Microsoft. Yani bu şirketten kurtuluşum yok hiçbir türlü. Mecburiyetten kullanmak zorundayım diyebilirim.

Windows kullanıyorum ve bunun da sahipliğini Microsoft yapıyor. Minecraft oynuyorum, oyunun sahibi Microsoft. OneDrive kullanıyorum, sahibi Microsoft. Yani bu şirketten kurtuluşum yok hiçbir türlü. Mecburiyetten kullanmak zorundayım diyebilirim.
OneDrive yerine Filen kullan Windows yerine Linux kullan Minecraft'ı zaten Notch abim yaptı kardeşim (!)

OneDrive yerine Filen kullan, Windows yerine Linux kullan, Minecraft'ı zaten Notch abim yaptı kardeşim (!)
Oyun hayla Notch'da değil fakat. Bizim Microsoft ona da elini attı. Microsoft koskoca şirket ve güvenliğimi tehdit etmez diye düşünüyorum. Gizlilik konusunda da saklım yok açıkçası. Cihazı sadece oyun oynamak, Technopat'ta gezinmek gibi işler için kullanıyorum. Fakat her şeyi de almaya çalışmasalar iyi olacak açıkçası. Linux içime sinmiyor bir türlü. Herkesi özgür hissettirse de bende durumlar tam tersi, kısıtlanmış gibi hissediyorum :D Oyun çalıştıracak olsam bazı yazılımlara muhtaç olmak falan. Bir de OneDrive ile dosyaları sürekli yedeklediğim için de Windows mecburiyet oldu bana. Eski diskimden sonra disklere güvenimi kestim, her şey bulutta. Kısaca her türlü "Mikrofost" şirketine muhtacım.

Gerek kalmadı hocam sağ olun size konuşabileceğimiz platform var mı diye sorduktan sonra sağ olsun moderasyon ekibi 2-3 gün ban verdi çoluk çocuğun eline kaldık.

Bende 2 gün ban yedim. Millet saçma sapan konusur bir şey olmaz. Haklılar konustugu zaman veya iletişim adresi istediği zaman ban yer. :D hiçbir forumun adminleri iyi değilki donanım arşivlerinin adminleri daha iyi. En azından ban yediğimiz zaman itiraz edebildiğimiz yer veya hata olduguna dair bir ayrıntı var. Technopat'ta ban yediğin zaman ne derdini anlatabiliyosun ne canlı konusabılıyosun ban atıp konusmadan cıkıyorlar hemen. Kim suclu kım hatalı demek yok. Ben yine bu yazıdan dolayı ban yerim ama olsun. Technopat'ta yardım etmekten baska derdim yoktu ban yemekten bıktım usandım sırf ban yıye yıye bu forumda Technopat'tan soğur oldum.

Bende 2 gün ban yedim. Millet saçma sapan konusur bir şey olmaz. Haklılar konustugu zaman veya iletişim adresi istediği zaman ban yer. :D hiçbir forumun adminleri iyi değilki donanım arşivlerinin adminleri daha iyi. En azından ban yediğimiz zaman itiraz edebildiğimiz yer veya hata olduguna dair bir ayrıntı var. Technopat'ta ban yediğin zaman ne derdini anlatabiliyosun ne canlı konusabılıyosun ban atıp konusmadan cıkıyorlar hemen. Kim suclu kım hatalı demek yok. Ben yine bu yazıdan dolayı ban yerim ama olsun. Technopat'ta yardım etmekten baska derdim yoktu ban yemekten bıktım usandım sırf ban yıye yıye bu forumda Technopat'tan soğur oldum.

Bende soğudum artık pek girmeyeceğim.

Geri
Yukarı