Güzel Sanatlar Lisesi Nasıldır?

Remous

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Arkadaşlar benim müziğe yeteneğim var ve bu çoğu zaman derslerimin önüne geçiyor. Mesela ders çalışmak yerine alıyorum elime gitarı onu çalıyorum. Derslerim normalde İngilizce dışında iyi. Yakınımızda Faruk Nafiz Çamlıbel Anadolu Lisesi var. Ya buraya giderim yada başka bir lise bulurum.

Neyse arkadaşlar klasik gitar çalıyorum en yakın zamanda elektroya geçeceğim. Güzel sanatlar lisesi nasıldır? Pek gam bilgim yok ama öğrenmek pek zor değil. Akıcı şekilde nota okuyamam ki zaten gitarda notaya ( Dizek şeklinde olana ) bakarak çalınmıyor. Ne yapmam lazım yardım eder misiniz? Gitsem doğru olur mu acaba diye düşünüyorum ama yapamayacağıma da korkuyorum. Yada müzik öğretmeni olarak çıkmaktan. 400 puanlık bir lise mi yoksa bu mu? Yardım edin lütfen:(

Bizim buradaki Faruk Nafiz iyi bir okul ama derslerden zorlanmaktan korkuyorum. Aslında derslerim iyidir. Sadece İngilizce zor geliyor. Acaba üniverste olarak konservatuar okusam daha mı doğru olur? Çünkü daha gitara başlayalı bir sene oldu ve muhtemelen 8. sınıfta çalışmakta zorlanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim ülkemizdeki başarılıysa fen lisesine, anadoluya gitsin mantığını kırmamız lazım. Eğer ilgin varsa tabiki git ancak kendini küçük illerdeki veya semtlerdeki güzel sanatlar liselerinde çürütme. Türkiye' nin en kaliteli güzel sanatlarından birine gitmen lazım. Diğer türlü pek yararını göreceğini düşünmüyorum.

Bizim ülkemizdeki başarılıysa fen lisesine, anadoluya gitsin mantığını kırmamız lazım. Eğer ilgin varsa tabiki git ancak kendini küçük illerdeki veya semtlerdeki güzel sanatlar liselerinde çürütme. Türkiye' nin en kaliteli güzel sanatlarından birine gitmen lazım. Diğer türlü pek yararını göreceğini düşünmüyorum.

Hocam Ankara'da yaşıyorum. Sence iyi mi olur kötü mü olur?

Aslında şimdi soğudum. Müzik öğretmeni veya devlet orkestrasında çalabilirim. Ancak elektro gitar çalan ( Bir kaç haftaya alıyorum. Çalmasını da biliyorum:) ) biri devlet orkestrasında çalışamayacağına göre. Neyse, teşekkür ederim. Vaz geçtim açıkçası.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı