Elektronik Guild ModartPC RX 6800 sistem 18.000TL

ASUS TUF RX 6800 = 11,999
Ryzen 5 5600 = 2849.
ASRock B550 anakart = 1792.
16 GB 3200MHz RAM = 900.
250GB M.2 SSD = 495.
Kasa + 650W PSU = 2000.
Toplam = 20,035
RX 6800,5 5600, ASRock B550 ve SSD Akakçe'den en dip fiyatlarla hesaplandı RAM+kasa+PSU marka gözetmeden bulanabilecek dip fiyatlara göre fiyat yazdım. Açıkçası A320 anakart olsa bile dediğiniz rakamlara bu sistemi toplamak imkansız Akakçe'den. Yine de ben topluyorum diyorsanız DC'a gerek yok buradan paylaşın herkes bilgilensin ve öğrensin. Ayrıca bu hesapladığım sistem gerek mantis gerekse Modart'ın kasa, PSU, anakart, SSD ve RAM olarak altında kalan bir sistem.

Dostum stok eritmekten kastimda bu ayni model kullanmak degilsin ayni ekran kartinin farkli modeli daha ucuza var ayni anakart almak zorundada degilsin alsan bile yin 18k oluyor.

Vallahi benim işlemci ihhalatçı firmanın sitesinde sorgulanmıyor, yani böyle bir işlemci yok hükmünde, ayrıca anakartın garantisinin bitmesine 1 yıl kalmış görünüyor aslında anakart 3 yıl garantili. Satın aldığım firma fatura tarihi garantide geçerli diyor, ne yapacağımı bilmiyorum açıkçası daha 15 gün oldu sistem geleli.

Tray işlemciler için bu sorun maalesef var her zaman sadece tek OEM parça olarak bile alsanız sıkıntı bu kısım bu yüzden tray olmayan işlemciler tercih edilebilir fakat işlemci pin yamulmaları harici kolay kolay bozulmayan bir parça olduğu için kimse üstünde durmuyor ve pin yamulması her türlü şekilde garanti kapsamı dışında kalıyor. Anakart garantisi için şunu diyebilirim maalesef piyasada bu şekil çok anakart var özellikle geriye dönük anakartlarda fakat farklı bir ibare yoksa kanunlar gereği fatura tarihi garanti başlangıç tarihi olarak kabul edilir. İthalatçı firmalar genellikle satıcı firmaya fatura ettikleri tarihi fatura başlangıç tarihi olarak kabul ederler ama bu mantıklı bir şey değildir.

Dostum stok eritmekten kastimda bu ayni model kullanmak degilsin ayni ekran kartinin farkli modeli daha ucuza var ayni anakart almak zorundada degilsin alsan bile yin 18k oluyor.

Varsa lütfen paylaşır mısınız? Ben bulamıyorum çünkü. Ekran kartı zaten halihazırda en ucuz seçenek ve A320 anakart kullansanız 500 lira daha düşsün en fazla olacağı bu yani kusura bakmayın ama pek ciddiye alamıyorum artık.

1.PNG

2.PNG

3.PNG

Son düzenleme:
Tray işlemciler için bu sorun maalesef var her zaman sadece tek OEM parça olarak bile alsanız sıkıntı bu kısım bu yüzden tray olmayan işlemciler tercih edilebilir fakat işlemci pin yamulmaları harici kolay kolay bozulmayan bir parça olduğu için kimse üstünde durmuyor ve pin yamulması her türlü şekilde garanti kapsamı dışında kalıyor. Anakart garantisi için şunu diyebilirim maalesef piyasada bu şekil çok anakart var özellikle geriye dönük anakartlarda fakat farklı bir ibare yoksa kanunlar gereği fatura tarihi garanti başlangıç tarihi olarak kabul edilir. İthalatçı firmalar genellikle satıcı firmaya fatura ettikleri tarihi fatura başlangıç tarihi olarak kabul ederler ama bu mantıklı bir şey değildir.

Varsa lütfen paylaşır mısınız? Ben bulamıyorum çünkü. Ekran kartı zaten halihazırda en ucuz seçenek ve A320 anakart kullansanız 500 lira daha düşsün en fazla olacağı bu yani kusura bakmayın ama pek ciddiye alamıyorum artık.

Eki Görüntüle 1587157

Eki Görüntüle 1587158

Eki Görüntüle 1587159
Söylediklerinizde haklısınız fakat arkadaş 6800 değil 6700xt topladım demiş, sadece ekran kartında 3.500 lira oynuyor. Yani 16 bine toplamak mümkün. Fakat 6800 ekran kartı içeren bir konuda arkadaş neden böyle birşey belirtmiş anlamadım.

Söylediklerinizde haklısınız fakat arkadaş 6800 değil 6700xt topladım demiş, sadece ekran kartında 3.500 lira oynuyor. Yani 16 bine toplamak mümkün. Fakat 6800 ekran kartı içeren bir konuda arkadaş neden böyle birşey belirtmiş anlamadım.
Daha sonra attığı bir mesajda RX 6800 ekran kartı ile toplarsa 17K'ya toplayacağını belirtti ona istinaden yazdım ben. Fakat şimdi baktığım'da o mesajların silinmiş olduğunu gördüm ama dediğim gibi RX 6800 ekran kartı ile toplarsa 17K'ya çıkaracağını söylemişti.

Son düzenleme:
Her site farklı şekilde yürütüyordur hocam benim aldığım site mail adresi verdi oraya faturayı gönderdim 2 gün sonra kod geldi, ekran kartı için Dead Island 2 ve Callisto Protocol oyunlarını işlemci içinde Uncharted 4 alacaksınız, Dead Island 2 ve Callisto Protocol henüz çıkmadığı için ön sipariş gibi bir durum oluyor oyunlar çıkınca indirir oynarsınız.
Reis sen hangi siteden topladın acaba ben ince hesaptan aldım 1 hafta oldu kod mod yok

Geri
Yukarı