GV62 I5 8300+ GTX 1060 3GB vs. GF63 I7 8750 + 1050TI 4GB

Veterann

Decapat
Yeni bir bilgisayar alma vakti geldi. Ülkemizdeki sitelerin/firmaların aşırı yüksek fiyat politikalarından dolayı yurt dışı sitelerinden almayı düşünüyorum hatta kesin gözüyle bakıyorum. Çünkü Türkiye'de ki özel gün indirimleri bile yurt dışındaki etiket fiyatlarının yanına bile yaklaşamıyor. Gülünç bir olay açıkcası.

Amazon.com veya newegg.com'dan almayı düşünüyorum. Amazonu hepimiz biliyoruz, güvenilir, müşteri memnuniyeti, vergiyi önceden alıp uğraştırmaması.

Fakat Newegg hakkında bilgim yok var mıdır bilgisi olan? VAT-Inclusive Price dahilinde Amazon'a kıyasla gayet ucuza geliyor. Sıkıntı çıkar mı iade vs. konularda yoksa gümrükte?

Laptop olaraksa MSI düşünüyorum içindeki ek yazılımlar, ses sistemi, firma güvenilirliği, tasarımı bunlar muadillerine kıyasla bir adım öne çıkarıyor. Oyun bağımlılığım yok. Moba oyunlarını daha çok oynuyorum. Diğer oyunları oynamama sebebim sistemimin yetersiz olması belki diğer oyunlara yeni bir bilgisayarla başlayabilirim o nedenle oyun oynama seviyem hakkında net bir bilgi veremiyorum.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim, kodlama gibi okul işlerinde de lazım olacak o nedenle hafif-taşınabilir aynı zamanda oyun konusunda yeri geldiğinde üzmeyecek, ayrıca okul-kafe gibi ortamlarda parlayıp göz almayacak sade alternatifler arıyorum.
Sizce başlıktaki iki laptopdan hangisi işimi daha çok görür?

Ya da 29 Ocak'da çıkacak olan RTX laptopları bekleyip fiyatlarını görmek mi lazım?
Bütçem yurt dışından alınca taksit imkanı olmadığı için 5 Bin-5500TL .Eğer taksit imkanı olursa 6-7 Bin TL.

MSI GV62 8RE-016 15.6" IPS GTX 1060 i5-8300H 8 GB Memory 1 TB HDD 128 GB SSD Windows 10 Home 64-Bit Gaming Laptop -- ONLY @ NEWEGG - Newegg.com
MSI GF63 8RD-NE1050Ti 15.6" IPS FHD Thin Bezel Display GTX 1050Ti 4GB VRAM Six-core Intel i7-8750H 8GB Memory + 16GB Intel Optane Memory 1TB HDD Windows 10 Home 64-Bit Gaming Laptop -- ONLY @ NEWEGG - Newegg.com
Bu 2 cihaz arasında hangisinden daha çok FPS alırım ve daha uzun ömürlü olur?
https://www.amazon.com/gp/product/B07FYKDYPR/ref=ox_sc_saved_title_1?smid=A2TC87EJKQMY9O&psc=1 (Bu cihaz çok iyi fakat bütçemin çok üstünde 7Bin TL'ye geliyor. Black Friday- Christmas - Yılbaşında falan hiç indirime girmedi, resmen pusuda beklemiştim.)
https://www.amazon.com/gp/product/B07CK1Q71Z/ref=ox_sc_saved_title_3?smid=A25GKYFKYYL0J9&psc=1 (Bu da aşağı yukarı GV62 ile aynı fiyata geliyor fakat Asus'un tasarımı çok hoşuma gitmiyor ama hala alternatifler arasında.)

Yardımlarınızı bekliyorum, biraz uzun oldu kusura bakmayın. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI modelleri arasında GP73 Leopard tavsiye ederim. Hem işlemcisi i7-8750H hemde ekran kartı GTX 1060. GTx 1050Ti ve 1060 arasında hatırı sayılır bir performans farkı var. Panelinin 17.3" olması özellikle oyunlar için büyük avantaj ve panel 120Hz 3ms'de çalışıyor.

MSI modelleri arasında GP73 Leopard tavsiye ederim. Hem işlemcisi i7-8750H hemde ekran kartı GTX 1060. GTx 1050Ti ve 1060 arasında hatırı sayılır bir performans farkı var. Panelinin 17.3" olması özellikle oyunlar için büyük avantaj ve panel 120Hz 3ms'de çalışıyor.

Hocam bende GP73'ü çok istiyorum fakat tek çekimde 7 bin TL'den fazla vermek gerekiyor bu da çok zor. İndirim olmadığı takdirde alamam. O nedenle diğer 3 model ve özellikle başlıktaki 2 model arasında tercih yapmam gerekiyor.

Bütçeyi aşıyorsa i5-8300H işlemcili ve GTX 1060 ekran kartıyla MSI GV62 8RE modeli mantıklı olur. Çünkü GF63'de işlemci i7-8750H olsa da ekran kartı GTX 1050Ti.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı