GX70 3BE-081TR mi GE60 20E-294XTR mi

yasingunaydin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Bilimci
Merhaba arkadaşlar. Yazın bir laptop almayı düşünüyorum ama hangisini alacağıma bir türlü karar veremedim. Özellikle oyun performansı yüksek dizüstü bilgisayarları tercih edeceğim.

Msi GX70 3BE-081TR Notebook En Ucuz Fiyatı

MSI G Series GE60 20E-294XTR Notebook En Ucuz Fiyatı

GX70'te A10 işlemci var ama ekran kartı AMD Redeon HD 8970M ve RAM'i 16GB, diğer taraftan GE60'ta i7 4700MQ var 8GB RAM ve ekran kartı NVIDIA GeForce GTX 765M. Şuan GX70 bir adım önde gibi görünüyor ama A10 işlemci biraz kafamı karıştı.

Seçtiğim bu iki seçenekten hangisini alırsam özellikle oyunlarda daha iyi performans alırım. Veya sizin önerebileceğiniz bu iki laptopun fiyatına yakın başka laptoplar var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Notebookcheck'ten ekran kartlarının bencmarklarına baktım 8970M 21. sırada ve 765M 50. sırada o yüzden kafam biraz karışmıştı yazılım ve sürücü desteği ile 8970M'e kafa tutabilmesine şaşırdım biraz. Öte yandan işlemci açısından baya fark varmış. A10-5750M 183.sıradayken i7 4700MQ 30.sırada yer almış. Sanırım A10'lunun 16GB rami ve ssdsi olsa da benim işime yarayacak olan Intelli sistem. Öneriniz için teşekkür ederim

Edit: SSDli versiyonunun olmasına sevindim.Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. :) A10 ekran büyüklüğü açısından da güzel gelmişti gözüme ama yapacak bir şey yok sanırım 15.6 olsun iyi olsun diyelim :)

Gerçekten bu bilgiyi hiç bilmiyordum. Birkaç programın bir ekran kartını bu kadar güçlendirebileceğini düşünemezdim .

GE 60 20E nin 17 inc olanı da var. GE 70 olarak adlandırılıyor. Biraz fiyat farkedebilir tabi. GE 60 20E bende var gayet memnunum. Oğulcan Erişti'nin de dediği gibi SSD eklenmiş versiyonu tavsiye ederim.

GE70 2OE'nin de SSD'li versiyonu var değil mi? Bu arada GE60 20E oyun performansı konusunda nasıl? Oğulcan Bey'in dediği gibi Nvidia programları ve sürücü desteğiyle GTX 765M rakiplerinin önüne geçebiliyor sanırım.

Son düzenleme:
Tabi GE 70 20E nin de SSD'li versiyonu var. Zaten tek farkları ekran boyutu. GE 60 oyun performansı gayet tatmin edici. Şu zamana kadar 10'dan fazla oyun yükledim. Sadece Ceysis 3'te ve Thief'te ultra ayarlarda kasma yaptı. Yaklaşık 15 fps verdi. Ama yüksek ayarlarda, belli bikaç özelliği kapatarak 30 fps üzerinde takılma yapmadan akıcı bir şekilde oynadım. Ama biraz fazla ısındığını belirtmeliyim. Soğutucu gerekebilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı