H100i "Corsair Link" Sorunu

Cengiz Çelik

Hectopat
Yer
KKTC-Guzelyurt
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Merhaba arkadaşlar. H100i sıvı soğutmaya sahibim. Bilindiği üzere "i" ibaresi işlevsellik arttıran, yani pompanın üstünde duran "LED" 'den tutun, pompanın hızına kadar değiştirebileceğimizi gösteren bir terim. Lakin "Corsair Link" yazılımını indirmeme rağmen ne fan hızlarını, ne "LED" rengini, ne de pompanın hızını değiştiremiyorum. Biraz araştırdım, sanırsam Windows 8.1 ile alakalı bir durum. Lakin mutlaka sorunsuz kullananlar vardır diye umuyorum. Onun dışında pompadan USB 2.0 girişine olan kabloyu diğer USB 2.0 girişine taktım denedim değişmedi. Kasayı açıp teker teker kontrol ettim bağlantılar tamamen sorunsuz zaten her şeyi söküp tekrardan taktım. Bu konuda yardımınızı istiyorum. Fanların ortalama dönüş hızlarını biraz daha arttırmak istiyorum. OC yaptım çünkü. Şimdiden teşekkürler. @Silinen üye @Akif
a (1920 x 1080).jpg
techno (1920 x 1080).jpg

Programı resmi sitesinden indirdiğinizden emin olun. Kurulum sırasında Yönetici olarak çalıştırın. Kurulum bitiminde masaüstüne çıkan exe dosyasını uyumluluk listesinden Win8 olarak değiştirip deneyin. Yine olmaz ise Win7 yapıp deneyin.

Programı resmi sitesinden indirdiğinizden emin olun. Kurulum sırasında Yönetici olarak çalıştırın. Kurulum bitiminde masaüstüne çıkan exe dosyasını uyumluluk listesinden Win8 olarak değiştirip deneyin. Yine olmaz ise Win7 yapıp deneyin.
Resmi sitesinden indirdim. Diğer dediğinizi deneyeceğim.:)

Sonuç aynı değişen bir şey yok.

Programı kaldırın. Bilgisayarı kapatın. Usb kablosunu çıkarın. Bilgisayarı açıp programı yönetici olarak çalıştırın. Kurulum bittikten sonra usb kablosunu takıp deneyin.

Aklıma başka birşey gelmiyor malesef. Program cihazı algıladı mı, fan hızlarını gösteriyor mu? Kablonun arızalı olma ihtimali olabilir. Taktığın usb portun çalıştığındanda emin ol. Sorun ufak basit bir sorun olabilir. Biraz düşün.

Fan söketi ile pompa söketini yanlış takmadığından emin ol. Resmi sitesinden ilgili ürün için klavuzlar var. Onlarda nasıl kurulum yapacağın vs. yazıyor. Birde o yolu deneyelim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı