Çözüldü H100I RGB Platinum ile 80 derece normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Baturs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Masasında
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bugün H100İ RGB Platinum sıvı soğutmam geldi. Yaklaşık 1.5 saat çabadan sonra bel ağrısı ile montajı bitirdim. İçimde bir şüphe vardı çünkü pompa kısmı birçok kez yerinden çıktı ve büyük ihtimal zaten ince olan termal macun iyice deforme oldu. Üstüne üstlük pompayı doğru taktım mı emin değilim.

20201222_160727.jpg

Resimde görüldüğü gibi pompanın 2 tane vidası yamuk duruyor, tam oturmamış olabilir.

Neyse geçtim bilgisayarın başına hemen 2-3 tane stres testi denedim farklı kaynaklardan sıcaklıklara baktım ve sıcaklıklar neredeyse 80 dereceyi buluyor, bu sırada işlemcinin tüm çekirdekleri 4.5 GHz'te çalşıyor, kendi hızı Turbo frekansı, ben hiç OC yapmadım.

Testlere bakıyorum, adam 9900K ile 71 dereceyi geçmiyor. Ya benim işlemcim çok ısınıyor ya da ben yanlış montajladım.

Ben yanlış montajladığımı düşünüyorum, İtopya veya İtopya benzeri montaj yapan bir yer varsa kasayı götürsem benim için soğutucuyu tekrardan montajlarlar mı?

5GHz yapmak istiyorum ama bu değerlerle mümkün değil.

4 tane vida söküp macun süreceksin. Tekrar montaj yapmayacaksın ki.
Bilmiyorum ama çok kolay bir işlem, kendiniz yapabilirsiniz. Bu konularda tecrübeli tanıdığınız varsa söyleyin o da yapabilir. 😁
Tüm bilgisayarı ben montajladım biliyorum yapmayı ama. O kadar sıkıldım ki bir daha tak çıkar falan kablolar o, bu. Neyse iş başa düştü ben şunun macununu iyi bir şeyle değiştireyim sizi haberdar ederim 👍

Tüm bilgisayarı ben montajladım biliyorum yapmayı ama. O kadar sıkıldım ki bir daha tak çıkar falan kablolar o, bu. Neyse iş başa düştü ben şunun macununu iyi bir şeyle değiştireyim sizi haberdar ederim. 👍
O hissi çok iyi biliyorum. Arctic Freezer 34 montajlerken çok zorlanmıştım ben de.

Elimi falan çizmiştim 2-3 saat sürmüştü.

O hissi çok iyi biliyorum. Arctic Freezer 34 montajlerken çok zorlanmıştım ben de.

Elimi falan çizmiştim 2-3 saat sürmüştü.
1 Derece falan düştü.

Bana en iyisinden bir tane termal macun söyleyebilir misiniz ? 100 TL'yi geçmesin ama :D

MasterGel Pro kullanıyorum ama 1 yıllık falan artık.

Bana en iyisinden bir tane termal macun söyleyebilir misiniz? 100 TL'yi geçmesin ama. :D

Dünyadaki en iyi termal macun kesinlikle. 1 derece düştüyse termal macundan değildir ama. Ayrıca sen zengin adamsın 18 TL koymaz sana. 😉

Diş macunu falan mı sürdünüz?

@MisakiTaro, şimdide 1-2 dk arayla pompa ve fanların RGB'leri gidiyor ve bir anda geliyor. Bakalım bunu nasıl çözeceğiz. Umarım PSU'dan değildir daha 3070 yok. 😑
Geçmiş olsun. Gözüm kalmıştı ondan olabilir.

Ayrıca neden o PSU'yu aldın ki?

Bozuk ürün falan gelmemiştir umarım.

Geçmiş olsun. Gözüm kalmıştı ondan olabilir.

Ayrıca neden o PSU'yu aldın ki?

Bozuk ürün falan gelmemiştir umarım.
Sorun düzeldi. 4.2GHz'de max 53 derece gördü. BIOS'tan işlemci hızını elimle ayarlayınca düzeldi.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı