H110m Pro-Vd Intel C-State Özelliği Kapatılmalı mı?

Beratttss

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar anakartım tarafından (kondistörlerden değil) rahatsız olmayıcı arada çıkan sadece kulağını koyunca anlaşılan bir ses geliyordu. Biraz takıntılı olduğumdan kurcalamak istedim. Yabancı forumlarda da araştırdığımda ki burda da 1 arkadaş böyle çözmüştü anakartın C6 state özelliğini kapatınca ses gitmiş. Ben biosa girince c6 state seçeneği bulamadım c-state vardı. Bunu kapattım ve ses gitti lakin işlemci hızı sürekli 3.26 ghz bunun bir sıkıntısı olur mu ? (i5 6500 ve ekran kartım yok.)
-HDD'den gelen ses yok çıkartınca da o küçük sadece kulağını koyunca gelen ses geliyordu.

-Kısacası bu özelliği kapatınca ses sorunum gitti ama işlemci hızım sabitlendi. Açık mı kalmalı yoksa kapalı mı ? (Auto'da idi kapatınca ses gitti.)

H110M PRO-VD Ses çıkma sorunu Buradaki yanıta ilaveten: C-States kapatıldığında işlemci güç tasarrufu devredışı kalır. Güç akışı sabit olduğu için ses kesilir. Bunun tek zararı elektrik faturasını ve içerideki sıcaklığı arttırmasıdır. Ancak C-States kapalı kullanabilirsin.

Öncelikle çok teşekkür ederim Ali abim.
Şuanda c-state kapalı kullanıyorum ses çıkmıyor fakat işlemcim Turbo boost ile 3.6 ghz ye çıkabiliyorken c-states kapalı iken 3.29 ghz den yukarı çıkmıyor. Sürekli 3.29 çalışması sıkıntı değil 3.6 ya çıkamaması benim için ayrı bir sorun. Bunu çözme imkanım var mı ?
-Turbo boost mod açık biostan kontrol ettim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı