H110M sisteme yükseltme önerisi

Yer
İstanbul Silivri Selimpaşa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
H110M GAMİNG
AMD RADEON RX570 MSİ GAMİNG X
İNTEL CORE İ5 6402P
CORSAİR VEGEANCE 2X8 3200 MHZ
AFOX 240 GB SSD
BARRACUDA 500 GB HDD
Sistemim
MSI H110M Gaming
MSI Radeon RX 579 4 GB Gaming X
i5 6402p 2.80 GHz
Corsair 3000 MHz 2x8 RAM
Yükseltmeye hangi parçadan başlamalıyım?

Yükseltme yapılacak herhangi bir yanı yok bunun, komple satabiliyorsan sat gitsin, üstüne koyup daha yeni ve güçlü hazır bir makine almak daha mantıklı bana göre.

Hocam ekran kartım ve RAM'den mamnunum aslında işlemci ve anakart önerisinde bulunsanız güzel olur

@Silahsız Kuvvet işlemci de aslında o ekran kartı için yeterli, 2060 veya daha üst seviyede bir ekran kartına çıkma gibi bir düşünce varsa komple değişiklik daha mantıklı olur diye düşünmüştüm. Onun dışında 'CPU' özelindeki yükseltmenin amacı bazı rekabetçi oyunlarsa bütçeye göre model önerileri şekillenebilir 👍🏻

@Silahsız Kuvvet işlemci de aslında o ekran kartı için yeterli, 2060 veya daha üst seviyede bir ekran kartına çıkma gibi bir düşünce varsa komple değişiklik daha mantıklı olur diye düşünmüştüm. Onun dışında 'CPU' özelindeki yükseltmenin amacı bazı rekabetçi oyunlarsa bütçeye göre model önerileri şekillenebilir 👍🏻

Hocam aslında dediğiniz gibi o işlemci o ekran kartına yetmiyor yani beslemiyor işlemci i5 11400F alsam anakart ne olmalı

Hocam normalde i5-6402p RX570/580 gibi ekran kartlarını 100 oyunun 95'inde falan besler, aralarda yaşanan kayıpların olduğu bazı CPU katili oyunlar içinse dediğiniz gibi işlemci güncellemek bir seçenek. Şahsen i5-11400F şahane bir işlemci, sırf RX570 için overkill bile olur ama bütçeniz yetiyorsa neden olmasın? Anakart ve soğutucu olarak ASUS B560M-K + Arctic Freezer 34 bakabilirsin 👍🏻

Yeni konular

Geri
Yukarı