H115I fan yönü

vKai

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba aklıma bir soru takıldı. Ben H115I Hydro Platinum modelini aldım, kullanmaya başladım. Ben sıvı soğutmayı kasanın üstüne taktım sorum şu fan yönü ne tarafa olmalı içerdeki havayı dışarı mı vermeli yoksa dışardaki havayı içeri mi almalı? Kitapçıkta Corsair dışardan içeri önermişler ama YouTube'da bütün takan insanlar benim gibi içerden dışarı takmışlar. Benim bildiğim kadarıyla fanlar her zaman radyatöre hava üflemeli, sizce doğrusu nasıl olmalı?

LerFly

Centipat
Merhaba aklıma bir soru takıldı. Ben H115I Hydro Platinum modelini aldım, kullanmaya başladım. Ben sıvı soğutmayı kasanın üstüne taktım sorum şu fan yönü ne tarafa olmalı içerdeki havayı dışarı mı vermeli yoksa dışardaki havayı içeri mi almalı? Kitapçıkta Corsair dışardan içeri önermişler ama YouTube'da bütün takan insanlar benim gibi içerden dışarı takmışlar. Benim bildiğim kadarıyla fanlar her zaman radyatöre hava üflemeli, sizce doğrusu nasıl olmalı?
Radyatöre hava üflemesi gerekiyor zaten öyle takın.

KS
vKai

vKai

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul

LerFly

Centipat
Corsair abimiz klavuzda içeriye üflemesi gerektiğini söylemiş kafam karıştı o yüzden.
Benimde kafam karıştı ama araba mantığı ile baktığımızda radyatöre hava üflemesi lazım eğere egzoz fanının yerine taktıysanız fanı içerden radyatöre takın.

KS
vKai

vKai

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Benim de kafam karıştı ama araba mantığı ile baktığımızda radyatöre hava üflemesi lazım eğere egzoz fanının yerine taktıysanız fanı içerden radyatöre takın.

Aynen bir de dışardan alırsa 1 haftada radyatör tozdan hava alamaz.

onn.air

Hectopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Sıcak havanın kasa içine girmesini istemeyiz. Sen doğru takmışsın. Sıcak hava yukarı doğru yükselir bu nedenle üste takacaksan sıcak havayı dışarı doğru üflemesi en mantıklı montaj. Örnek hava soğutmad da içerideki sıcak havayı egzoz fanı ile dışarı çıkartıyoruz. Sıvı soğutma da aynı mantık.
Giren taze hava radiatörü soğutarak sıcak hava fanların dönüşü ile dışarı atılır.
Hayırlı olsun güle güle kullan.

Yukarı