H310M PRO VD Plus işlemci pininde yamulma

zValeria

Decapat
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar.
MSI H310M PRO VD Plus anakartim var. Termal macun vs. işler için temizlik yapmıştım ve yanlışlıkla işlemci pini yamultmuşum. Garanti dışı olur mu?

Dosya Ekleri

• DSC_0011.JPG
    DSC_0011.JPG
    214,8 KB · Görüntüleme: 35
Alt da yamuk pinler var direk işlemciyi söktüm paketine koydum pazartesi anakartı bilgisayarcıya götürürüm.

MSI ARM varsa ilgilenir mi?
Ücretsiz bir şekilde yapacaklarını sanmıyorum, bu gayet gayet kullanıcı hatasına giriyor çünkü. Bir ihtimal ücret karşılığı soket değişimi yapabilirler.

Kaç pin yamuk? El işinize güveniyorsanız cımbız ve ince cisimler yardımıyla düzeltebilirsiniz diye düşünüyorum.

Yok maalesef güvenmiyorum.
Ücretsiz bir şekilde yapacaklarını sanmıyorum, bu gayet gayet kullanıcı hatasına giriyor çünkü. Bir ihtimal ücret karşılığı soket değişimi yapabilirler.

Max. Fiyat ne olur sizce.

İyi akşamlar maalesef işlemci soketine verdiğiniz hasar kullanıcı kaynaklı olduğu için ürün garanti dışı kalıcaktır. Soket değişimi garantili teknik serviste 40 la 60 Dolar + kdv gibi fiyatlar isteniyor son durumu bilemiyorum. Güvendiğiniz bilgisayarcıya gidip yamuk pinlerin düzeltilmesini talep edebilirsiniz umarım yardımcı olurlar ama hiç deneyimleri yoksa yaptırmayın pinler çok narindir kırılırsa direk soket değimi gerekir. Soket değişimi yerine yeni anakart almanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı