H310M Pro-VDH Plus anakartta i5 9600K çekirdek kapatmadan çalışmıyor

Pete Celemenza

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar.

H310M Pro-VDH Plus ve i5 9600K işlemci ile çalıştırmak istediğimizde çekirdek sayısını düşürmeden işlem yapamıyoruz yani 6 çekirdekten 1'e düşürünce BIOS ayarların sorun çözülüyor ancak bu şekilde kullanmak mümkün değil. Bu çekirdek sorunu nasıl çözülebilir önerilerinizi beklemekteyim.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten bu anakart ile OC yapamazsınız. BIOS'u resetleyip deneyebilirsiniz. Fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Yine de olmazsa anakartta sıkıntı olabilir.

Kral dediklerini yapmıştım hatta Asus B360M Expedition v3 2666mhz(OC) 1151p v2 mATX Anakart
bu model anakartta da denedim yok banamısın demiyor işlemcinin bu şekilde bozulmuşuna hiç rastlamadım sence çekirdekleri bozulma gibi bir durum olmuş olabilir mi :)

Düşük bir ihtimal fakat olmaz diye bir şey yok.

Voltaj düşürme veya farklı bir BIOS ayarı var mıdır önerebileceğin bu soruna dair?
Aşırı kurcalamadım yalnızca voltajı biraz düşürdüm daha sonra ekran gelse de 5 dakika geçtikten sonra ekran çizgi gibi olup iç içe girip ekranda ya görüntü kesiyor ya da reset atıyor şimdi fiyatları da artmış boşa masraf yapmak istemiyorum ancak tek çekirdekle kullanmak zulüm olur herhalde değil mi?

Fikrim yok. Normalde çalışması gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı