H310M Pro VGA ışığı yanıyor, görüntü gelmiyor

furknavac

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımda RX 5500XT ekran kartı, i3-9100F işlemci, MSI H310M Pro v-Plus anakart bulunuyor. Bilgisayarı açtığımda VGA ışığı yanıyor ekrana görüntü gelmiyor. Bir ibare bile çıkmıyor. Bazen bütün fişleri söküp bilgisayardaki kabloları çıkartıyorum bir gün bekledikten sonra güç kablolarını takıp tuşa basınca açılıyor. Ama kapanınca aynı sorun oluyor. Başlatıyorum görüntü yok ve VGA ışığı yanıyor. Power tuşuna bir kez basınca kapanıyor tamamen. Nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fişi söküp 10-15 saniye sonra takıp PC açınca geliyorsa statik elektrikten dolayı sorun çıkartıyor olabilir hocam.
Sökükken güç tuşuna basması lazım birkaç kere.

H110 da birkaç kere bunu yaşmıştım. Hatırladığım RAM dendi. Bende anlamamıştım RAM'den dolayı neden VGA ışığı yanıyor. Bir de başka seferde BIOS pilini söküp PC güç vermeden Power tuşuna basıp çözmüştüm. Deneyebilirsiniz bunları.

Fişi söküp 10-15 saniye sonra takıp PC açınca geliyorsa statik elektrikten dolayı sorun çıkartıyor olabilir hocam.

Yok hocam söylediğiniz şekil yapınca da gelmiyor.

H110 da birkaç kere bunu yaşmıştım. Hatırladığım RAM dendi. Bende anlamamıştım RAM'den dolayı neden VGA ışığı yanıyor. Bir de başka seferde BIOS pilini söküp PC güç vermeden Power tuşuna basıp çözmüştüm. Deneyebilirsiniz bunları.

Hocam her ikisini de denedim ancak bir sonuç alamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı