H36ST, H36STPG, H36CA Güncel Bios Dosyaları

Makaleler
36
Yer
Sakarya
Güncelleme araçları:
Insyde BIOS Güncelleme Aracı InsydeFlash 4.0.0.0 | Sayfa 10
InsydeFlash Versiyon 6 BIOS Güncelleme Aracı

Uyumlu anakartlar ve sürümleri:

H36ST
, Sürüm: T02
Tarih:
27.10.2010

H36STPG, Sürüm: 204
Tarih:
25.08.2010

H36STCA, Sürüm: 201, 401
Tarih:
03.12.2012

H36STCA, Sürüm:202 (Casper çıkışlı)
İndirme bağlantısı:

Kurulum:

Usb bootable edip rar içindeki klasörün içindeki dosyaları usb belleğin içine atın. Bios'a girip usb boot edin. Freedos ekranı (dos ekranı) geldiğinde oraya H36ST yazıp Enter'a basarsanız Casper çıkışlı olanı yükler. Farklı sürümleri denemek istiyorsanız bat dosyasını bir metin editörü ile açıp sonunda olan sürüm adını değiştirip kaydetmeniz yeterli.
Yükledikten sonra BIOS default edip boot ayarını doğru yapıp kaydedebilirsiniz.

Son düzenleme:
Anakart Adı: Pegatron H36ST
BIOS Türü :AMI EFI
BIOS Sürümü :201

Güncellemek istiyorum.
H36ST, H36STPG, H36CA Güncel Bios Dosyaları | Technopat Sosyal Buradaki konuda bulunan 202 BIOS sürümünü indirdim sorunsuz kurdum ve AIDA64 programından baktım 202 yazıyor yani bu demek oluyor ki BIOS sürümüm başarı ile güncelleştirilmiştir.

Son düzenleme:
Ben yapmak istedim ancak yapamadım. Daha doğrusu bu işe kalkışmak istemezdim ama ATI ekran kartı yeni driverı tanımıyor. GPU çift ekran kartı olduğu için. Çözümü BIOS olduğu için güncelleme yapmam gerek. Yardım eder misin?

Anakart PEGATRON H36ST
BIOS sürümü: 201

Bunu 401 nasıl yaparım?

Ard arda attığım mesajlar için üzgünüm. Sorunum çözülmüştür. Çözümü ise; indirilen dosyaların içerisinde bulunan 202 adlı bios ' u 401 dosyası ile değiştirin ve 401 dosyasının adını 202 yapın. GPU iptal oluyor ne siyah ekran hatası ne restart alacaksınız. Son sürüm Omega' yı kurabilirsiniz.

Üstad benim bilgisayar Casper H36st ATİ
Pegatron corparation
H36st
Tarih : 06/15/09 18:50:05
Ver. : 08.00.10
Sürüm : 201
Üstad benim sorum şu, bende bios update etmek istiyorum ama biraz kafam karıştı.
1.'si bu verdiğin updateler benim pc'ye uygun mudur?
2.'si update ederken H36ST mi yazacağım dos ekranına, yoksa dediğin gibi H36TCA'a mı yazacağım?
Saygılar, iyi günler.

Rapor da istemişsiniz galiba, hemen onu da ekliyorum.
Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler benim bilgisayarımda Casper H36ST ATİ/İNTEL anakart mevcut, dediğiniz gibi hem Rufus hemde Windows bootable şekilde denedim. Ancak buradaki fotoğrafta gördüğünüz gibi bu ekran kalıyor bekliyorum, çok uzun bir süre sonra bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor.

Şuan için BİOS vers. 201, ben 401 versiyona geçiş yapmak istiyorum yardım edebilir misiniz ?

108615j.jpg

Dediğiniz dosyalarla da denedim birebir olarak ancak sonuç yine aynı. o ekrandan sonra bilgisayar kendiliğinden kapanıyor. Sanırım donanımsal bir problem var.

Sorunun tıpatıp aynısı bende de var. Farklı usblerle denedim sonuç aynı.

İyi günler benim bilgisayarımda Casper H36ST ATİ/İNTEL anakart mevcut, dediğiniz gibi hem Rufus hemde Windows bootable şekilde denedim. Ancak buradaki fotoğrafta gördüğünüz gibi bu ekran kalıyor bekliyorum, çok uzun bir süre sonra bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor.

Şuan için BİOS vers. 201, ben 401 versiyona geçiş yapmak istiyorum yardım edebilir misiniz ?

Eki Görüntüle 65344
Çözebildin mi arkadaşım? Aynı sorun bendede var.

Geri
Yukarı